Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Hırka Anlatımlı

Sevdiğimiz şiş örgü modelleri ile örülmüş güzel bir örgü hırka yapılışı hazırladık. Örgü hırka modelleri genç kızların çok seveceği modellerden. İlmek sayılarını ayarlayarak her yaşa göre örebilirsiniz. Örgü hırka anlatımlı modeli şemalı olarak hazırladık. İçinde y burgu örgü modeli var, 3 lü saç örgüsü var, ters başak örneği ve fıstıklı bir örnek var. Birkaç modelin birleşiminden oluşan el örgü hırka modellerinden. Örneklerinde nasıl yapıldığını sizlere videolu olarak hazırladık. Dilediğiniz örgüde hırka modellerinde kullanabilirsiniz. Ajurlu örgü hırka modelleri anlatımlı model gibi önden düğmeli çok güzel bir örnek. Mandalina dilimi örgü modeli ile çok güzel hırkalar örebilirsiniz. Örgü hırka anlatımlı modelin detaylarına geçelim.

Anlatımlı Örgü Hırka Modelleri ve Yapılışları

Rengi ile modeli ile çok güzel bir hırka. Hırka yünlü bir iplik ile örülmüş. Lastik için 4 mm diğer kısımlar için 4,5 mm şiş tercih edilmiş. Sizde örgü hırka anlatımlı model için kullanacağınız iplere uygun şişler kullanabilirsiniz. Ön kısma ilmek toplayarak parça örüyoruz ve düğme iliklerini bu kısma yapıyoruz. 8 adet düğme kullanıyoruz. Örgü hırka modelleri için önce şemalara bir göz atalım. Şema üzerinde cm cinsinden tüm bedenlerin ölçüleri var.

Örgü Hırka Anlatımlı 4

Örneklerin şeması ise aşağıdaki gibidir. İlmek sayıları altta verilmiş.

Örgü Hırka Anlatımlı 6

Şimdi hırka üzerinde kullanacağımız örneklerin hangi düzende yerleştiğini görelim. Önler, arkalar ve kollarda kullanılacak örnek düzenleri aşağıdaki gibi.

Örgü Hırka Anlatımlı

Örgü Hırka Anlatımlı 5

Örgü Hırka Anlatımlı 1

Örgü Hırka Anlatımlı 3

Örgü Hırka Anlatımlı 2

Örneklerin nasıl yapıldığını videolu olarak izleyelim.

Hırka bittiğinde çok güzel oluyor. Her yaşa göre örülebilir. Örneklerde kullanılan ilmek sayıları artırılabilir veya azaltabilirsiniz. Birçok şekilde kombinleyerek hırkanızı kullanabilirsiniz.

Örgü Hırka Anlatımlı 7

Örgü Hırka Anlatımlı 8

Örgü Hırka Anlatımlı 12

Örgü Hırka Anlatımlı 13

Örgü Hırka Anlatımlı 11

Örgü Hırka Anlatımlı 10

Örgü Hırka Anlatımlı 9

Kaynak : https://www.yarnspirations.com/row-en/patons-dovercourt-knit-cardigan/PAK0129-012763M.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler