Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Ajurlu Örgü Hırka Modelleri Anlatımlı

Şiş örgü modelleri ile devam ediyoruz. Kolay ve şık ajurlu hırka modellerinden bir örnek var. Sadece modelin yapılışı var. Hırka modellerinin sayılarını siz kendi bedeninize göre ayarlayarak örebilirsiniz. Çok kolay bir örnek. Aynı modelle daha önce örgü boyunluk modelleri, örgü yelek modelleri de örmüştük. Ajurlu örgü hırka modelleri anlatımlı örnekte kullandığımız modeli dilediğiniz örgüde kullanabilirsiniz. Yelek veya boyunluk ta da güzel duruyor. El örgüsü bayan hırka modelleri ve yapılışı için tığ ve şiş örgü örneklerinden beğendiklerinizi kullanabilirsiniz. Hatta şiş ve tığ modellerini birleştirerek kendinize hırkalar örebilirsiniz. Bayan örgü hırka modelleri anlatımlı birçok tığ ve şişin bir arada olduğu modelimiz var. Önceki yazıları incelemeniz yeterli. Birazdan paylaşacağımız modeli de çok seveceksiniz. Örgüye yeni başlayanlarda rahatlıkla örebilirler. Ufak bir püf noktası var. Ona dikkat ettiğiniz zaman ortaya harika bir şiş örgü hırka modelleri çıkacak.

Ajurlu Hırka Yapımı

Kaşmir bir iplikle örülmüş çok hoş bir hırka. Hırkanın yapılışında kullanılan örneğin tarifini sizlere videolu olarak hazırladık. Ajurlu örgü hırka modelleri anlatımlı örneğin tam sayıları yok maalesef. Siz kullanacağınız iplere ve kendi bedeninize göre ayarlayarak örebilirsiniz. Modelde kaşmir bir iplik kullanılmış. Orta kalınlıktan bir tık daha kalın bir ip. Türkiye’de de çok fazla ip çeşidi var. Beğendiklerinizle ajurlu hırkayı örebilirsiniz. Kollarda, etek ucunda ve yakada 1 düz 1 ters lastik var. Hırkanın kol boyunu, uzunluğunu istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Kısa kollu bir hırka örüyoruz.

Ajurlu Örgü Hırka Modelleri Anlatımlı

Ajurlu Örgü Hırka Modelleri Anlatımlı 1

Ajurlu Örgü Hırka Modelleri Anlatımlı 2

Ajurlu Örgü Hırka Modelleri Anlatımlı 3

Şimdi ajurlu örgü hırka modelleri anlatımlı örnekte kullandığımız modeli izleyelim. Modelin püf noktası son turda 2 ilmek kaldığında şişe 1 kez ip dolayın. Tek ilmek kaldığında dolamayın. Model o zaman velev gitmeyecektir.

Kaynak : https://jenniferknits.com/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler