Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Bayan Örgü Hırka Modelleri Anlatımlı

Bayan örgü hırka modelleri anlatımlı harika bir hırka modelleri yapılışı hazırladık. Tığ işi örgü ile şiş örgünün birleşiminden oluşan bir hırka. İstediğiniz renk düzeninde yapabilirsiniz. Hırkanın yapılışını sizlere hem resimli şemalı, hemde videolu olarak hazırladık. Kolay bir hırka ama duruşu muhteşem. En güzel hırka modellerinin yapılışına bizi takip ederek ulaşabilirsiniz. El örgüsü bayan hırka modelleri ve yapılışı için pamuklu ipler, yünlü ipler kullanabilirsiniz. Farklı şiş örgü ile hırka örnekleri isterseniz geçtiğimiz günlerde paylaştığımız delikli örgü hırka yapılışını da inceleyebilir ve istediğiniz uzunlukta örebilirsiniz. Hadi şimdi çok beğeneceğinizi düşündüğümüz bayan örgü hırka modelleri anlatımlı modelin yapılışına geçelim.

Örgü Hırka Modelleri Bayan 2020

Tığ ve şiş aynı anda kullanarak süper bir hırka örüyoruz. Her bedene göre örebilirsiniz. Motif düzenini ayarlayarak. Sizlere hangi beden için nasıl bir motif düzeni kullanacağınızı şemalı olarak hazırladık. Videodaki modeli ise 40 – 44 beden arası rahatlıkla kullanabilir. Videodaki hırka için ben nako süper inci hit kullanmıştım. Dilerseniz sizde o ipi kullanabilirsiniz. Veya koton ipler kullanabilirsiniz.

Şimdi hırkamızda bedenlere göre nasıl bir şema kullanacağız onu görelim.

Bayan Örgü Hırka Modelleri Anlatımlı 3

Bayan Örgü Hırka Modelleri Anlatımlı 2

Ve meşhur motif. Hanım dilendi bey beğendi motifi. Hanim dilendi bey beğendi hırka örüyoruz. Yukarıdaki sayılara göre uygun motif düzenine göre kendi bedeninize göre örebilirsiniz. Hemen motifin şemasına göz atalım. İstediğiniz turda renk değişikliği yapabilirsiniz.

Bayan Örgü Hırka Modelleri Anlatımlı 4

Ve hırkanın kol kısmının nasıl yapıldığını inceleyelim. Araya şiş örgü ile bir parça koyuluyor ama ben koymadan direk motifleri ekleyerek yaptım.

Bayan Örgü Hırka Modelleri Anlatımlı 1

Bayan Örgü Hırka Modelleri Anlatımlı 10

Bayan Örgü Hırka Modelleri Anlatımlı 11

Bedenden de motifli kısmı ördükten sonra ilmek toplayarak üst kısmı örüyoruz.

Bayan Örgü Hırka Modelleri Anlatımlı

Ve hırka tamamlandı. Her renk ile örebileceğiniz harika bir model. Bayan örgü hırka modelleri anlatımlı modelin duruşuna bir göz atalım.

Bayan Örgü Hırka Modelleri Anlatımlı 5

Bayan Örgü Hırka Modelleri Anlatımlı 9

Bayan Örgü Hırka Modelleri Anlatımlı 8

Bayan Örgü Hırka Modelleri Anlatımlı 7

Bayan Örgü Hırka Modelleri Anlatımlı 6

Sıra geldi bu harika hırkanın yapılışını videolu izlemeye. İyi seyirler.

Kaynak : https://www.bianzhirensheng.com/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler