Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Delikli Örgü Hırka Yapılışı

Şiş örgü modellerinden sizlere yaz kış kullanabileceğiniz delikli örgü hırka yapılışı hazırladık. Modelin yapılışını daha önce sizlere videolu olarak hazırlamıştık. Ajurlu örgü modelleri ile birçok şiş örgü modellerini örebilirsiniz. Örgü boyunluk modellerinde kullanabilirsiniz. Yazlık merserize örgü modellerinde kullanabilirsiniz. Harika uzun, kısa, ceket tarzı, modeldeki gibi hırka modelleri örebilirsiniz. Ajurlu hırka yapımı çok güzel duracak bir model. Örnek ile birçok model yapabilirsiniz. Mevsimlik hırka yapımı olarak örüp kullanabilirsiniz. Delikli kazak modelleri örnekleri olarak da kullanılabilecek bir örnek. Kolay bir model ve istediğiniz örgüde kullanabileceğiniz bir model. Hadi şimdi örneğin ve delikli örgü hırka yapılışının detaylarına geçelim.

Şiş Örgü Hırka Nasıl Örülür?

Pamuklu dantel ipleri ile örülmüş bir hırka. Merserize ipler de kullanabilirsiniz. Hırkanın göğüs uzunluğu 83 cm, uzunluk 57 cm, kol 36 cm. Bu ölçüler sizlere uyuyorsa şemadaki gibi örebilirsiniz. Veya kendi bedeninize göre ilmek sayılarını ayarlayarak hırkayı örebilirsiniz. Kolları uzun veya yarım olarak örebilirsiniz. Delikli örgü hırka yapılışını güzel yapan kol uçlarında ve etek uçlarında kullanılan kenar oyası. Kenar oyası olarak beğendiğiniz birçok örneği kullanabilirsiniz. Tığ işi örgü modelleri ile de kenar oyası modelleri örebilirsiniz.

Delikli Örgü Hırka Yapılışı 10

Delikli Örgü Hırka Yapılışı 5

Delikli Örgü Hırka Yapılışı

Örneğin yapılışı oldukça kolay. Örgünün Püf noktası  son tura geldiğinizde 2 ilmek kaldığında şişe 1 kez ip doluyoruz, tek ilmek kaldığında dolamıyoruz. Şimdi örneğin yapılışını videolu olarak izleyelim.

Ve sıra geldi hırkanın nasıl durduğuna bakmaya. Delikli örgü hırka yapılışı çok güzel görünüyor. Elbiselerle, eteklerle, pantolonlarla kullanabilirsiniz.

Delikli Örgü Hırka Yapılışı 6

Delikli Örgü Hırka Yapılışı 1

Delikli Örgü Hırka Yapılışı 2

Delikli Örgü Hırka Yapılışı 9

Delikli Örgü Hırka Yapılışı 3

Delikli Örgü Hırka Yapılışı 4

Delikli Örgü Hırka Yapılışı 8

Delikli Örgü Hırka Yapılışı 7

Kaynak : https://www.bianzhihui.com/t/308

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler