Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Hırka Yapımı

Birçok örgüde kullandığımız güzel bir motiften hırka örüyoruz. Hırka yapımı için kullandığımız motifin yapılışını daha önce güneş ışığı bebek battaniyesi yapılışında detaylı bir şekilde hazırlamıştık. Hem fotoğraflarla adım adım hemde videolu olarak motifin nasıl yapıldığını görebilir ve istediğiniz örgü modelinde kullanabilirsiniz. Birçok farklı renk kombinlerini de bulabilirsiniz. Aynı motifle örgü bot patik yapılışı da örmüştük. Yani kısacası istediğiniz örgü modelinde kullanabilirsiniz. Bebek battaniyelerinde, örgü patik modellerinde, hırka modellerinde, yelek modellerinde her örgünüzde kullanabilirsiniz.

Yeni Örgü Hırka Örnekleri

Çok güzel bir motif, çok şık bir hırka. Lacivert, krem, bordo, kırmızı, mavi, turuncu, kahve tonlarında iplerle örülmüş güzel bir model. Güneş ığışı motifte 2 sıra aynı yere 3 trabzan yaparak örmüştük. Bu motifte 1 sıra 1 trabzan yapılarak diğer turda ise 3 trabzan yapılarak örülmüş. Aynı motif. Tek fark trabzanlı turlarda. Hırkada her renk var. Renkli örgü modellerini sevenleri için tüm renklerin bir arada olduğu bir model. Motifleri birbirine istediğiniz gibi ekleyebilirsiniz. Dikerek ekleyebilirsiniz, sık iğnelerle birleştirebilirsiniz. Son turu örerken motifleri birbirine ekleyebilirsiniz.

Hırka Yapımı

Hırka Yapımı 6

Motifler yukarıda gördüğünüz gibi. Benzer bir motifin şeması. 2. tur hırkada farklı. 1. turu yaptıktan sonra 2. turda her ilmeğe 2 kez batarak trabzan yapıyorsunuz. 3. turda her trabzanın üzerine arada 1 zincir çekerek trabzanlar yapıyorsunuz. 4. turda her yuvaya 3 trabzan yapıp son ilmekleri birlikte örüyorsunuz. Ve aralarda 2 zincir çekiyorsunuz. Son tur ise şemada olduğu gibi. Köşeler oluşturuyoruz.

Motifin nasıl yapıldığından bahsettik. Şimdi de hırka bittiğinde nasıl görünecek bakalım.

Hırka Yapımı 4

Hırka Yapımı 3

Hırka Yapımı 1

Hırka Yapımı 5

Kaynak : https://www.ibizabohogirl.com/boho-winter-boots/

Benzer İçerikler
2 thoughts on “Hırka Yapımı”
  1. Ayşegül bulduk dedi ki:

    Hangi iplik kullanılmış. Markası ne acaba
    Teşekkürler.

    1. Melek dedi ki:

      Merhaba. Maalesef iplerin markası yok. Pamuklu ipler, yünlü karışımlı ipler kullanabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler