Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tığla Saç Örgü Şerit Hırka Yapılışı

Farklı örneklerle örülmüş benzer tarzda örgü hırkalar örmüştük. Kolay örgü modellerinden. Tığ işi örgüleri seviyor ve kendinize el örgü hırka modellerinden yeni örnekleri örmek istiyorsanız bu model tam sizlere göre. Tığla saç örgü şerit hırka yapılışı. Uzunluğunu, genişliğini istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Tığ işi örgü hırka modelleri için beğendiğiniz ipleri kullanabilirsiniz. Hırka için önce uzun şeritler örüyoruz. Daha sonra bu şeritleri saç örgü haline getiriyoruz. Saç örgüleri birleştirip hırkaya çeviriyoruz. Hırkada kol kısmını iptal ederek örgü yelek modellerinde de kullanabilirsiniz.

İlk bakışta hırka şiş örgüyü andırıyor. Ama tamamen tığ işinden oluşuyor. Şerit hırka için farklı modellerden bahsedelim. Mesela benzer modeli şiş örgü ile anlatmıştık. Yapılışına şerit saç örgü yelek yapılışından ulaşabilirsiniz. Vintage şerit hırka yapılışı çok hoş duran örmesi kolay modellerden. Renkli iplerle hırka örmek istiyorsanız hemen örneği inceleyip kolayca örmeye başlayabilirsiniz. Daha önce çiçekli şerit dantel yapılışı yeleklerde veya hırkalarda kullanılabilecek modellerden.

Saç Örgü Şerit Hırka Nasıl Örülür?

Tığla şeritlerle örülmüş birleştirilerek modern görünüm elde edilmiş çok hoş bir hırka. Şeritlerin uzunluğunu, genişliğini istediğiniz gibi ayarlayarak her yaş için örebilirsiniz. Hırka 10 mm tığla örülüyor. İnce ipleri, lif iplerini birkaç kat yaparak kullanabilirsiniz.

Tığla Saç Örgü Şerit Hırka Yapılışı 1

Her boyutta uzun kısa, ceket gibi örülecek örmesi kolay örgülerden. Şiş gibi duran ama tığla örülen kolay örgü hırka modellerinden. Nasıl örüldüğünü öğrenmek ister misiniz? O halde hemen videoya geçelim. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler