Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kimono Hırka Yapılışı

Tığ işi kare motiften harika bir hırka modeli daha hazırladık. İstediğiniz renklerde örebilirsiniz. Yine çok kullandığımız motiften kimono hırka yapılışı var sırada. Hanım dilendi bey beğendi motifinden. Hırkaları sizlere nasıl yerleştireceğinizden birbirine ekleyeceğinizi şema olarak göstereceğiz. Sizlerde kolaylıkla örebileceksiniz. Hırka modellerinin ön kısımlarında tığ işi lastik modelini kullanıyoruz. El işleri modelleri örneklerinde tığ işi ile ördüğümüz modellere tığ işi lastik kullanıyoruz. Yakalara, kol ağızlarına, etek uçlarına. Çok şık duruyor. Daha önce paylaştığımız motifli fermuarlı hırka yapılışı da aynı örnekten. Her iki modelde çok güzel. Keyifle örebilirsiniz. Kimono hırka yapılışı içinde aynı örneği kullanıyoruz. Biri fermuarlı biri önden lastikli. Hadi şimdi hırkamızın yapılış detaylarına geçelim.

Motifli Hırka Yapımı Anlatımlı

Bu güzel motifi hırkalarda çok kullanıyoruz. Aynı şekilde bebek battaniyelerinde de. Şallarda, yeleklerde de kullanıyoruz. Kullandığımız örgü modelleri oldukça fazla. Bugünde yine kimono hırka yapılışında kullanıyoruz. Motifleri klasik şekilde de örebilirsiniz. Birazdan şemada verdiğimiz gibi de. Motifleri kendi bedeninize göre örerek ekleyebilirsiniz. İsterseniz uzun isteresenizde ceket boyunda yapabilirsiniz. Hadi şimdi şemayı görelim.

Kimono Hırka Yapılışı

İlk şemamız XS,S, M, L bedenler için uyumludur. Diğer şema ise XL,2,3,4,5 X Large ebatları için uygundur. Sizler şemaya göre motifleri örüp ekleyebilir ve hırkanızı keyifle giyebilirsiniz. Pamuklu iplerle örebilirsiniz. Yünlü karışımlı iplerle örebilirsiniz. Şemada daireler zincir, uzun çizgiler trabzan anlamına geliyor. Siyah nokta ise ilmek kaydırma.

Kimono Hırka Yapılışı 2

Kimono Hırka Yapılışı 3

Kimono Hırka Yapılışı 1

Videoda ise aynı motifle şiş örgü modelini birleştirerek ördüğüm uzun hırka yer alıyor. Motif birleştirmelerini videoda bulabilirsiniz.

 

Kaynak : https://www.yarnspirations.com/row-en/caron-x-pantone-crochet-kimono-cardigan/CAC0129-013657M.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

facebook örgü modelleri
Ara
Menüler