Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Derya Baykal Hırka Modelleri Anlatımlı

Şahane bir örgü hırka modeli paylaşacağız. İplik yabancı ama nako vals tarzı bir iplikle örülmüş. Sizde bu hırka yapımı için nako valsi tercih edebilirsiniz. Birazdan nasıl yapıldığını adım adım resimli olarak göreceğiz. Son zamanların moda hırkası. El örgüsü bayan hırka modelleri ve yapılışlarına en yeni modellerle devam ediyoruz. Bu sezon bu hırkadan çok örüldü ve daha da örülecek gibi. Çünkü çok güzel bir model. Sırt kısmı için büyük bir motif yapıyoruz. Diğer kısımlar için biraz daha küçük motifler. Daha sonra bu motifleri birleştirip , kol örüp hırka yapıyoruz. İsteyenler yelek modelleri olarak da kullanabilirler.

Motifli uzun hırka yapılışı çok tercih edilen örneklerden. Renk renk birçok iple , renkle , desenle yapıldı. Pamuklu iplikler kullanılıyor daha çok. Alize cotton gold ile çok örüldü. Çevrelerinde bulanlar tercih ederek örebilirler. Ve aldıkları ipe uygun tığlarla. Yine bu sene 3 lü saç örgü modeli hırka yapımı da çok kullanıldı. Özellikle renk geçişli modellerde. Degrade örgü modellerinde.

Örgü Hırka Modelleri Anlatımlı

Kullanılan iplik yabancı bir marka. Markasını bilmiyorum. Ama Türkiye’de nako vals tarzı bir iplikle nako vals ile örebilirsiniz. İplik nako valse çok benziyor. Ve kullanacağınız ipe uygun tığlar tercih edebilirsiniz. Sırt kısmı için örülen büyük motifi mezura ile sırt ölçünüzü alarak büyütebilirsiniz. Ve kenarına ekleyeceğiniz küçük motiflerin sayısını da bedeninize göre ayarlayabilirsiniz. Nasıl yapıldığını resimli olarak görebilirsiniz. İç kısımlarını renkli ana kısımları krem , beyaz renklerle yapabilirsiniz. O şekilde de çok güzel oluyor.

Ve hırka bitti. Şahane oldu.

derya baykal hırka modelleri anlatımlı 5

derya baykal hırka modelleri anlatımlı 4

derya baykal hırka modelleri anlatımlı 3

derya baykal hırka modelleri anlatımlı 2

derya baykal hırka modelleri anlatımlı 1

derya baykal hırka modelleri anlatımlı

Kaynak : http://omakoppa.blogspot.com.tr/2013/03/puro-ilo-villatakki.html

Benzer İçerikler
2 thoughts on “Derya Baykal Hırka Modelleri Anlatımlı”
  1. Filiberto dedi ki:

    Hola buen día para todos uds reciban de mi parte una gran ovación y felicitaciones por ser un canal q ofrece cosas maravillosas que ni uno se lo imaginaba me llamo Francisco y escribo desde la república mexicana del D.F

    1. Melek dedi ki:

      muchas gracias

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler