Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tığla Ajurlu Hırka Yapılışı

Tığ işi örgü modelleriyle örülmüş adım adım tüm aşamalarının videoda yer aldığı el örgü hırka yapılışı hazırladık. Örgü yelek modellerinde de kullanacağınız çok hoş bir model. Alize iplerle, tiftik ince iplerle ördüğümüz 2,5 mm tığ kullandığımız yeleğin rengi de modeli de çok güzel. Yabancı örgü modellerinden. Hırkanın şemasını hazırladık. Şemadan da takip ederek kendi bedeninize en uygun şekilde tığ işi hırka modelini örebilirsiniz. Ajurlu hırka modellerinde kullanılan örneği yazlık örgü modellerinde de kullanabilirsiniz. Yazlık hırkalar, bluzlar, elbiseler, üstler çok güzel olur bence. Sizce nasıl olur?

Biraz daha önce ördüğümüz hırkalardan bahsedelim. Örgü hırka modellerinin sezonu açıldı. Havalar bir sıcak bir soğuk ilerliyor. Rüzgar serinliğini hissettiriyor. Örgü hırka yapılışı video anlatımlı, resimli, şemalı birçok modelin anlatımını hazırladık. Tığla hırkalar ördük şişle hırkalar ördük. Geri dönüşüm malzemeleri ile hırkalar ördük. Mesela eski kottan motifli hırka yapılışı çok beğenilen çok sevilen örneklerimizden biri oldu. Kot pantolonları keserek yanına motif ekleyerek çok güzel hırkalar örebilirsiniz. Kolları dantelli hırka yapılışı kolay örgü modelleriyle yapılmış gösterişli hırkalardan. Şimdi tıpkı daha önceki modellerimizin çok güzel olduğu gibi yine güzel bir tığla ajurlu hırka yapılışını öğrenmeye geçelim.

Ajurlu Hırka Nasıl Örülür?

Yine muhteşem bir hırka tarifi daha. İlk olarak hırkada kullanılan örneklerin şemasına göz atacağız. Daha sonra hırkamızın görünüşünü yakından inceleyeceğiz. En son olarak ise yakadan başlama hırka modellerinin nasıl örüldüğünü adım adım videodan takip edeceğiz. Böylece şemadan ve videodan takip ederek yabancı anlatımlı hırkayı daha rahat örebileceğiz. Hırkada kullanılan örnek bal peteklerini andırıyor. Gelin şimdi şemalara bir göz atalım.

Tığla Ajurlu Hırka Yapılışı 5

Tığla Ajurlu Hırka Yapılışı 9

Tığla Ajurlu Hırka Yapılışı 8

Tığla Ajurlu Hırka Yapılışı 7

Tığla Ajurlu Hırka Yapılışı 6

Şimdi hırkayı yakından inceleme zamanı.

Muhteşem görünüyor. Kaçırmamanız gereken hırka modellerinden. Şimdi adım adım tığla ajurlu hırka yapılışını öğrenelim. İyi seyirler.

Kaynak : https://knithub.com.ua/

https://www.instagram.com/svetlana_zaiets_sarny/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler