Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kürklü Örgü Ceket Yapılışı

Ördüğünüz hırka modellerine kürkler ve çeşitli objeler ekleyerek daha şık hale getirebilirsiniz. Bugün anlatacağımız modelin biz yakasına kürk ekledik. Boncuklarla da süsleyebilirsiniz. Beğendiğimiz hırka modellerini sizlerle paylaşıyoruz. Yaza uygun örgü modellerinden olan oklava örgü modelini yapabilirsiniz. Videolu olarak sizlere anlatmıştık. Bluz modeli olarak sizlere anlatmıştık ama sizler hırka olarak da yapabilirsiniz. Sayıları bedeninize göre ayarlayarak. Daha öncede sizlere yine örgü ceket yapımından bahsetmiştik. Sizlere anlattığımız tiftik hırka modeli ile aynı modelden çocuklarınıza da yapabilirsiniz. Çok zarif bir model. Yeni ceket modelimize başlıyoruz. Hazırlayın ipleri.

Kürklü Örgü  Ceket Nasıl Yapılır?

Modeli bedeninize göre göre örebilirsiniz. Biz sizlere sadece modelin nasıl yapıldığını anlatacağız. Sayıları bedeninize göre artırabilir ve ya azaltabilirsiniz.

1.tur : Bedenimize göre zincir çekerek başlayalım.

2.tur : 5 zincir çekip 4. zincir üzerine tığa iki kez ip dolayarak trabzan yapalım. Yanına aynı yere aynı şekilde 4 trabzan daha yapalım. Fakat son ilmekleri birlikte örelim. 2 zincir çekip 3. zincir üzerine trabzan ile batalım. Tekrar 2 zincir çekelim. 3. trabzan üzerine az önce yaptığımız gibi 5 li popcorn yapalım. Sıra sonuna kadar bu işleme devam edelim.

3.tur : 3 zincir çekip dönelim. Fıstıktan önceki zincir üzerine sık iğne ile batalım. 2 zincir çekip fıstıktan sonraki ilk zincir üzerine sık iğne ile batalım. Tekrar 2 zincir çekip bir sonraki fıstık öncesi zincire batalım. Bu işleme sıra sonuna kadar tekrar edelim.

4.tur : 5 zincir çekip dönelim. Bir önceki turda yaptığımız 2 zincir üzerine sık iğne ile batalım. 3 zincir çekip yine bir önceki turda yaptığımız 2 zincir üzerine trabzan ile batalım. Tekrar 2 zincir çekip sık iğne ile batalım. Bu işleme sıra sonuna kadar devam edelim.

5.tur : 1 zincir çekip dönelim. İlk zincir üzerine sık iğne ile batalım. 2 zincir çekip trabzan üzerine gelerek bir önceki zincirden başlayarak 3 sık iğne yapalım. 2 zincir çekip aynı şekilde sıra sonuna kadar sık iğne yapmaya devam edelim.

6.tur : 2. turdan başlayarak tekrar edelim. 5 zincir çekelim. İlk yuvaya tığa iki kez ip dolayarak 5 trabzan yapalım. Ve son ilmekleri birlikte örelim. 2 zincir çekip sık iğnelerin üzerine trabzan yapalım. Bu işleme sıra sonunu kadar devam edelim.

Model bu şekilde arkadaşlar. Çok kolay ve şık. Hadi bitmiş halini görelim.

Kürklü Örgü Ceket Yapılışı

Kürklü Örgü Ceket Yapılışı 2

Kürklü Örgü Ceket Yapılışı 1

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler