Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Ebruli İple Kare Motifli Hırka Yapılışı

Örgü modelleri ve yapılışlarında çok güzel bir hırkanın yapılışını hazırladık. Kare motifli hırka yapılışı. Çiçek motiflerinden hırka örüyoruz. Papatya motifli hırka oldukça güzel ve örmesi kolay modellerden. Ebruli iple kare motifli hırka yapılışı için batik ipler, renk geçişli ipler kullanıyoruz. Sizde sevdiğiniz batik iplerle el örgü hırka modellerini kullanabilirsiniz.

Kare Motifli Hırka Yapılışı

Örgü hırka modellerinde biraz daha önce ördüğümüz modellerden bahsedelim. Yine kare motiflerle çok güzel uzun kısa hırkalar ördük. Mesela hanım dilendi bey beğendi motifinden çeşit çeşit renklerde, uzunlukta hırkalar ördük. Ünlü markalarda gördüğümüz hırkaları daha ucuza mal ederek evde ördük. El örgü bayan hırka modelleri ve yapılışı için battaniyelerde gördüğünüz motifleri hırkaya çevirebilirsiniz. Papatya motifli hırka modeli gibi çok beğeneceğimiz eskileri değerlendirdiğimiz eski kottan motifli hırka yapılışına da göz atmayı unutmayın. Şimdi ebruli iple kare motifli hırka yapılışını öğrenme zamanı.

Kare Motifli Hırka Nasıl Örülür?

Papatya motifleri daha önce bebek battaniyesi modellerinde kullanmıştık. Örgü suluk kılıfı örmüştük. Papatya kısmını beyaz dış kısımlarını pembe, sarı gibi birçok renklerle örmüştük. Bugün tek ip kullanarak batik ip kullanarak motiflerimizi örüyoruz. Bu yüzden renk değiştirmek, kesip ip eklemek derdi olmayacak. Tabi yine evde kalan iplerinizle de motifleri örebilir renkli hırkalar örebilirsiniz. Ebruli iple kare motifli hırka yapılışı bildiğimiz motiflerden oluşuyor. Balon kollu hırka modelleri örmek istiyorsanız buyurun hemen anlatıma geçelim.

Hırkamıza yakından bir göz atalım.

Ebruli İple Kare Motifli Hırka Yapılışı 2

Ebruli İple Kare Motifli Hırka Yapılışı 4

Ebruli İple Kare Motifli Hırka Yapılışı 3

Ebruli İple Kare Motifli Hırka Yapılışı

Ebruli İple Kare Motifli Hırka Yapılışı 1

Son olarak videoya geçip detaylarıyla ebruli ipten motifli hırka yapılışını öğrenelim.

Kaynak : https://www.instagram.com/p/CmO5bZDuTuw/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler