Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

El Örgü Bayan Hırka Modelleri ve Yapılışı

Tığ işi örgü modelleri ile birçok örgüde çok kullandığımız motif ile şahane bir hırka hazırladık. Tüm bedenlere göre şeması mevcut. Çok rahat bir şekilde örebilirsiniz. Örgü hırka modelleri farklı renk düzenleri ile yine hırka modellerinde, yelek modellerinde, bebek battaniyesinde kullandık. Tur sayısını artırarak motifi istediğiniz büyülükte ayarlayarak örebilirsiniz. Motifli örgüler anlatımlı modellerle kendinize, kızınıza çok güzel hırkalar örebilirsiniz. Bayan örgü hırka modelleri anlatımlı modellerin yapılışını, hırkaların boyutlarını istediğiniz uzunlukta, kısalıkta örebilirsiniz. Kolay bir hırka. 2 turla bitecek bir motifle güzel bir hırka örüyoruz. Motif sayılarını ekleme şeklini ayarlayarak 8 yaş örgü hırka modelleri olarak da örüp kullanabilirsiniz. Merserize iplerle örerek merserize örgü hırka modelleri yapılışı olarak da kullanabilirsiniz. Çok güzel ve birçok şekilde kullanılabilecek bir motif. Dilerseniz hemen el örgü bayan hırka modelleri ve yapılışına geçelim.

Motifli Hırka Yapımı

Kolay bir motif. 2 turla motifi bitiriyoruz. İsterseniz tur sayısını artırabilirsiniz ve farklı örgülerde de kullanabilirsiniz. Hangi bedene göre hangi motifi kaç sayıda kullanacağımız, hangi düzende ekleyeceğimiz şemalarla mevcut. Bu güzel motifle daha önce bebek battaniyesi ördük. Ara motif olarak kullandık. Battaniyede 4 – 5 turda bitiriyorduk.

El örgü bayan hırka modelleri ve yapılışı için % 100 akrilik bir iplik kullanılmış. 6 mm tığ ile örebilirsiniz. Şimdi motifimizin şemasını görelim.

El Örgü Bayan Hırka Modelleri ve Yapılışı 3

2 turla motifi bitiriyoruz. Gri, sarı ve siyah renk ipi kullanıyoruz. Sizler istediğiniz renk düzenini kullanabilirsiniz. Yarım motifle şemadaki gibi yakada kullanıyoruz. Şemada daireler zincir, uzun çizgiler trabzan anlamına geliyor. Şimdi diğer bedenler için şemalarımızı inceleyelim.

El Örgü Bayan Hırka Modelleri ve Yapılışı 4

El Örgü Bayan Hırka Modelleri ve Yapılışı 2

Motifleri birbirine iğne ile dikerek birleştirebilirsiniz.

El Örgü Bayan Hırka Modelleri ve Yapılışı

Hırka çok güzel duruyor. Renk seçimleri de çok güzel olmuş. İşte el örgü bayan hırka modelleri ve yapılışının son hali.

El Örgü Bayan Hırka Modelleri ve Yapılışı 6

El Örgü Bayan Hırka Modelleri ve Yapılışı 1

Kaynak : https://www.yarnspirations.com/patons-buffalo-plaid-crochet-cardigan/PAC0129-012114M.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler