Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Hırka Örnekleri Açıklamalı

Hırka modellerinden sizlere kolay bir örneğin yapılışını hazırladık. Hırka örnekleri açıklamalı modeli istediğiniz her bedene göre ayarlayabilirsiniz. Zincir çekip üzerine modeli kurarak yapıyorsunuz. Modelin yapılışını şemalı olarak hazırladık. Bu güzel hırka modelini isterseniz yelek modelleri olarak da örebilirsiniz. Çok şık duracaktır. Aynı resimlerde olduğu gibi angora iplerle örebilirsiniz çeyizlik yelek modellerinizi. Son zamanların modası ahududu hırka yapılışını da örebilirsiniz. Şişle yapılan güzel bir örnek. Ahududu örgü modeli nasıl yapılır videolu olarak anlatmıştık. Birçok örgünüzde kullanabilirsiniz. Bebek örgü modellerinde de kullanabilirsiniz. Çok şık duruyor. Yeleklerde, hırkalarda kullanabilirsiniz. Ajurlu hırka yapımı da yine şişle örülen bir model. Bugünse tığ işi örgü modellerinden güzel bir örneğin yapılışını hazırlayacağız. Sizde ister yelekte , ister hırkada kullanabilirsiniz. Dikdörtgen şal modelleri olarak da kullanabilirsiniz.

Kolay Hırka Yapımı Anlatımlı

Hırka örnekleri açıklamalı model kolay bir model. Bu örneği daha önce başka yerlerde görmüş olabilirsiniz. Hırka modelinde uyarlanmış olarak gördünüz mü bilmiyorum. Yelek içinde, hırka içinde, şal içinde kullanabilirsiniz bu örneği. Biz hırka olarak paylaşacağız. Örmek istediğiniz bedene göre zincir çekip üzerine şemayı uyguluyorsunuz. Şimdi şemayı görelim. Hırka şeması ve kenar kısmında kullanılan kenar oyası şemasını görebilirsiniz.

Şemada uzun çizgiler trabzanı, noktalar zinciri temsil ediyor.

 

Hırka Örnekleri Açıklamalı 5

Hırka Örnekleri Açıklamalı 4

Hırkanın ölçüleri cm olarak aşağıdaki şemada bulabilirsiniz. Yabancı da olsa bir yapılışı var. Dil bilenler yapabilirler.

Hırka Örnekleri Açıklamalı 6

Hırka Örnekleri Açıklamalı 7

Hırka Örnekleri Açıklamalı 1

Hırka Örnekleri Açıklamalı 2

Hırka Örnekleri Açıklamalı 3

Ve hırka bittiğinde. Yelekte de çok şık duracaktır.

Hırka Örnekleri Açıklamalı

Hırka Örnekleri Açıklamalı 8

Kaynak : http://www.liveinternet.ru/users/olia2010/post417731054/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler