Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Hırka Modelleri

Kolay hırka modellerinden çok güzel bir örneğin yapılışını hazırladık. Şiş örgü modelleri ile ördüğümüz bir örnek. Kolay örgü hırka modellerinden. 2 parça halinde örüyoruz. Ve dikiyoruz. Dikerek asimetrik hırka modellerine çeviriyoruz. Hırka modellerinden bu tarz örnekleri tığ işi ile de örebilirsiniz. Tığ ile de beğendiğiniz desenleri bu güzel hırka örneğine çevirebilirsiniz. Örgü hırka modelleri için düz örgü ve ters örgü kullanıyoruz. Düz bir örgü örüyoruz. Üzerine nakışlarda yapabilir, süslemeler de yapabilirsiniz. Örgü modelleri hırka örneği için örnekli modellerde kullanabilirsiniz. Örgü hırka modelleri için ilmek sayılarını kendi bedeninize göre ayarlayarak örebilirsiniz. Küçük kızlarınız içinde aynı modelden örebilirsiniz. Modeli, hırkanın ilmek sayılarını kızlarınızın bedenlerine göre ilmek sayılarını ayarlayarak örebilirsiniz. Örgü modelleri ve yapılışlarına bir tık uzaktasınız. Tüm modellerimize ana sayfadan ulaşabilirsiniz.

Kolay Hırka Yapımı Anlatımlı

Kolay ve çok şık bir örnek. Örgü hırka modelleri şiş örgü ile ördüğümüz bir örnek. Tarifini sizlere resimli olarak hazırladık. Resimlerden yola çıkarak kendi bedeninize uygun olarak rahatlıkla örebilirsiniz. Şişe ilmek atmayı, düz örgü modellerini, ters örgü modellerinin nasıl yapıldığını biliyorsanız bu hırkayı çok kolay bir şekilde örebilirsiniz. Örgü hırka modellerinin hemen şemasını sizlere verelim.

Örgü Hırka Modelleri 66

Şema bu şekilde 2 parçada örüyoruz hırkayı. Örülmüş halini aşağıda görebilirsiniz.

Örgü Hırka Modelleri 75

Örgü Hırka Modelleri 76

Bu iki parçayı birbirine dikerek birleştiriyoruz.

Örgü Hırka Modelleri 64

Tek parça halinde de örülebilir. Kol boşlukları bitirme işlemi ile yapılıp sonra tekrar ilmek eklemesi yapılarak örülebilir.

Örgü Hırka Modelleri 68

Örgü Hırka Modelleri 69

Örgü Hırka Modelleri 74

Örgü Hırka Modelleri 72

Örgü Hırka Modelleri 73

Örgü Hırka Modelleri 67

Örgü Hırka Modelleri 70

Örgü Hırka Modelleri 65

Örgü Hırka Modelleri 71

Kaynak : https://www.bianzhihui.com/t/8401

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler