Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Haraşo Hırka Yapılışı

Ahududu hırka yapımının kolunda örneksiz versiyonu. Örmesi çok kolay duruşu çok şık bir hırka. Haraşo hırka yapılışı için hiç kesme işlemi uygulamıyoruz. Düşük kollu bir hırka. İncir hırka yapılışı da aynı teknikle örülüyor. Ahududu hırka, haraşo hırka, incir hırka aynı teknikle örülüyor. Sadece haraşo da kollarda örnek yok. Sizde bu tekniklerle kollarda istediğiniz modeli kullanarak hırka modelleri örebilirsiniz. Son 2 senedir bu tarz hırkalar çok moda, çok popüler. Kalın ipler, kalın şişler, salaş hırka modelleri. Çok seviliyor. Dilediğiniz renklerde öreceğiniz basit bir hırka. Renk renk şeritler halinde de örebilirsiniz. Gökkuşağı renklerinde zarif bir hırka olur. Kızlarınız için öyle yapabilirsiniz.

Haraşo Bayan Hırka Modelleri

% 100 akrilik iplik ve kalın bir şiş. Ve ortaya çıkan sonuç. Haraşo hırka yapılışı. İlmek hesaplamanızı kendi bedeninize göre örebilirsiniz. Daha önce sizlere ahududu hırka yapılışından bahsetmiştik. Orada olduğu gibi örebilirsiniz. İlmek sayıları ile ilgili detaylı bilgi bulabilirsiniz orada. Modelde 66 ilmek ile başlanıp 2 düz 2 ters lastik örülmüş. Lastik belli bir uzunluğa ulaştıktan sonra sırt uzunluğu kadar haraşo örülmüş.

Haraşo Hırka Yapılışı

Önler için 22 ilmek başlanmış. Daha sonra lastik bitince artırma yapılmış. Ve haraşo olarak örülmeye devam edilmiş. Ön parçalar bittikten sonra arka ile dikerek birleştirilmiş.

Haraşo Hırka Yapılışı 1

Haraşo Hırka Yapılışı 2

Sıra geldi kollara. 22 ilmek ile başlanıp lastikler bittikten sonra artırma yapılarak haraşo örmeye devam edilmiş. Bitince dikilmiş.

Haraşo Hırka Yapılışı 3

Haraşo Hırka Yapılışı 4 Haraşo Hırka Yapılışı 5

Şimdi önlerden ilmek topluyoruz ve yine 2 düz 2 ters ile lastik örüyoruz.

Haraşo Hırka Yapılışı 7

Haraşo Hırka Yapılışı 8

Haraşo Hırka Yapılışı 9

Arkadaşlar modelin ayrıntılı yapılışı yoktu. İlmek sayıları yoktu. Ben sizler için fotoğraflar üzerinden saymaya çalıştım. İlmek sayıları değişkenlik gösterebilir. İlmek sayılarını kendi bedeninize göre örüp aynı fotoğraflardaki adımları takip edebilirsiniz.

Haraşo Hırka Yapılışı 10

Haraşo Hırka Yapılışı 14

Haraşo Hırka Yapılışı 11

Haraşo Hırka Yapılışı 12

Haraşo Hırka Yapılışı 13

Kaynak : https://www.allaboutami.com/the-downtown-cardigan/

https://www.etsy.com/ca/listing/646602838/downtown-cardigan-knit-pattern?ref=shop_home_active_1

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

facebook örgü modelleri
Ara
Menüler