Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Videolu, İki Renkli Örgü Modeli Nasıl Yapılır?

Geçtiğimiz günlerde sizlere iki renkli tomurcuk örgü modelinden bahsetmiştik. Çok şık bir modeldi. Yapılışı da kolay bir model. Birçok örgünüzde kullanabilirsiniz. Bebek örgü modellerine çok yakışacak bir örnek. İki renkli örgü modelleri hırka modellerinde, yelek modellerinde, şapka modellerinde şiş örgü modellerinde kullanabilirsiniz. Birçok örgünüzde kullanacağınız çok şık modeller. Yeleğe çok yakışır. Yaptığımız anlatımla ve video ile örgüye yeni başlayan arkadaşlarımızda rahatlıkla yapabilirler. Takıldığınız herhangi bir nokta olursa sorabilirsiniz.

İki Renkli Örgü Modelleri Anlatımlı

Modeli 2 + 1 ilmek atarak başlıyorsunuz. Tüm sıraları yine haroşa örgü modeli olarak örüyoruz.

1.tur : İlk ilmeğimizi düz olarak örelim. İkinci ilmeğin içinden batarak düz örelim. Sıra sonuna kadar 1 ilmek düz , 1 ilmek içinden batarak düz şeklinde örelim.

2.tur : Aynı renkli iple devam ediyoruz. Tüm sırayı düz olarak örüyoruz.

3.tur : İkinci rengimize geçiyoruz. İlk 2 ilmeğimizi düz olarak örüyoruz. 3. ilmeği içinden batarak düz örüyoruz. Sıra Sonuna kadar 1 ilmek düz 1 ilmek içinden düz olarak devam ediyoruz.

4.tur : Tüm sırayı aynı renkli iplikle düz örüyoruz.

Modelimiz bitti. 4 turun tekrarından oluşuyor. İstediğiniz uzunluğa gelene kadar tekrar yaparak örüyorsunuz. Şimdi iki renkli örgü modelimizin yapılış videosunu görelim.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler