Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Büyükler İçin Örgü Yelek Modeli Yapılışı

Sırada çok şık örgü yelek modeli tarifi var. Seçtiğiniz renk iplerle kendinize çok şık yelekler örebilirsiniz. Evde kaldığımız günleri örgü modelleri ve yapılışları ile değerlendirebiliriz. Büyükler için örgü yelek modeli yapılışı örmesi kolay modellerden. Önden 2 adet düğmeli cepken yelek modellerinden diyebiliriz. Yelek modellerinin renk seçimi de çok güzel olmuş. Sizde sevdiğiniz renklerle örebilirsiniz. Kol eklemesi yaparak örgü hırka modelleri olarak da örüp kullanabilirsiniz. Çok şık bir model. Örgü yelek yapılışı anlatımlı model tek renk iplerle de çok güzel durur. Mesela pamuklu yazlık iplerle örüp kullanabilirsiniz. Keten iplerle çok şık durur. Açıklamalı tığ yelek işi modelleri için ip seçeneği, renk seçeneği oldukça fazla. Size uygun iplerle örebilirsiniz. Büyükler için örgü modellerinden olan yeleğimizin yapılışına geçelim.

Büyükler İçin El Örgü Yelek Modelleri Tarifi

Tığla örülen 2 tur tekrarı ile yapılan bir yelek. Renkli ipten 2 adet ip kullanılmış. Tamamı bitmemiş. 1,5 ip yeterli olmuş diyebiliriz. 1 adet de siyah kullanılmış. Aralarda da siyah renk ip kullanılıyor. Yelekte alize angora gold kullanılmış. Yünlü ipli, tüylü ipleri sevmiyorsanız farklı seçenekleri de kullanabilirsiniz. Yeleği aynı sayılarda ve aynı ipleri kullanarak farklı tığ işi örneklerle de örebilirsiniz. Yeleğin boyutlarını da istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz.  Tığ bilmiyorsanız şiş örgü örnekleri de kullanarak yeleği örebilirsiniz. Videoda örneğin yapılışı yeleğin yapılışı detaylı anlatılmakta. İlk defa tığ örgüsü öreceklerde rahatlıkla modeli çıkartabilirler.

Büyükler İçin Örgü Yelek Modeli Yapılışı

Yelekte kullanılan modeli farlı örgülerde de kullanabilirsiniz. Sonuç olarak çok güzel bir model. Üstelik çok kolay. Düz örgüler, bebek battaniyeleri de güzel olur. Çeşitli bebek örgülerinde de şık durur. Yelek modelinin videodaki ölçüler 38 – 40 beden için uyumlu. Siz ölçüleri ayarlayarak daha büyük bedenler içinde örebilirsiniz. Ön kısımları dökümlü çok şık bir yelek. Büyükler için örgü yelek modelleri yapılışını hemen izleyelim.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler