Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Videolu, Uzun İlmekler Örgü Modeli Yapılışı

Birçok örgü modelinde kullanabilirsiniz. Kolay bir örgü modeli. Yapılışını sizlere hem ayrıntılı yazılı olarak hemde videolu olarak vereceğiz. Karışık ve zor gibi görünüyor ama oldukça kolay bir model. Örgüye yeni başlayan arkadaşlarımız da örgü modelleri anlatımlı video takip ederek yapabilirler. Birçok örgüde kullanabilirsiniz. Farklı tarzda battaniye modelleri arayanlar için bu örnekten örebilirsiniz. Hırka modelleri yapabilirsiniz. Şapka modelleri yapabilirsiniz. Atkı modelleri yapabilirsiniz. Bebek örgülerinde kullanabilirsiniz. Şimdi yepyeni modelimizin ayrıntılı bir şekilde yapılışını görelim.

Uzun İlmekler Örgü Modeli Nasıl Yapılır?

Modeli istediğiniz örgü modelinde kullanabilirsiniz.

1.tur : İlk ilmeği örmeden diğer şişe alalım. 2. ilmeğin içinde iken şişe 3 kez ip dolayalım. Ve düz olarak örelim. Bu işlemi sıra sonuna kadar devam ettirelim.

2.tur : İlk ilmeği örmeden diğer şişe alıyoruz. Daha sonra bir önceki turda dolayarak aldığımız 6 ilmeği boş olarak örmeden diğer şişe alıyoruz. Öndeki 3 ilmeğe sol şişimizi takıp arkadaki üç ilmeğin içinden geçirerek yer değiştiriyoruz. Sağdaki 3 ilmeği sola takıp 6 ilmeği ters olarak örüyoruz. Sıra sonuna kadar aynı işlemi devam ettiriyoruz.

3.tur : 1. turu tekrar ediyoruz .

4.tur : 3 ilmeği şişten 2. turda olduğu gibi çıkartıyoruz. Ve 3 ilmeği ters olarak örüyoruz. Bundan sonra sıra sonuna kadar 2. turda yaptığımız işlemi tekrar ediyoruz.

Modelin yapılışı bu 4 turdan oluşuyor. İstediğiniz uzunluğa gelene kadar aynı şekilde örmeye devam ediyorsunuz.

Uzun İlmekler Yapılışı Viedo

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler