Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Fırfırlı Bebek Hırka Yapımı

Bebek hırkalarından şahane bir model hazırladık. Örgü tasarım Işıl hanıma ait fırfırlı bebek hırka yapımı 0-1 yaş kız çocukları için uygun. Bebek örgü hırka modelleri açıklamalı örnek severek öreceğiniz modellerden olacak. Anneanneler, babaanneler hemen torunlarına örmeye başladılar. Anneler örneği çok beğendiler kendileri ördüler. Örgü bilmeyen anneler hemen yakınlarına koştular çocukları için sevdiklerinden şiş örgü bebek hırkasını örmelerini istediler. Çocuk hırka yapılışı ilmek sayıları ayarlanarak her yaşa göre örülecek örneklerden. Hatta daha büyük çocuklar için el örgü hırka modellerinin etek ucunda uygulanan fırfır kısmını uyarlayabilirler. 3 rengin bir arada kullanıldığı çiçekli düğmeleriyle göz kamaştıracak bir hırka. Hırkanın etek ucundaki fırfır kısmından bebekler için örgü etek modelleri de uygulanabilir. Mesela bebek yelek modelleri örülüp kol kısmında fırfırlar kullanılabilir. Yakada kat kat fırfırlar yapılabilir. Bence harika olur. Fırfırlı bebek hırka yapımı için detaylara geçiyoruz. Harika anlatımıyla Işıl Hanımınım tasarımına göz atıyoruz.

Fırfırlı Bebek Hırkası Nasıl Örülür?

Alize softy ipin 3 rengi kullanılarak yapılan bir hırka. Kullanılan ana renk ipten 2 yumak gidiyor. İpler 50 gramlık. Hırkaya etek ucundan başlıyoruz. Fırfırlı bölümden. Üst kısma doğru renk değiştirerek ilerliyoruz. 3,5 mm şiş kullanılıyor hırkada. İlk olarak önleri örerek başlıyoruz. Önler için şişe 66 ilmek atıyoruz. Arka kısım için şişe 100 ilmek atıyoruz. Ön parçaları örüp arka parçayı da örüyor sonra dikerek parçaları birleştiriyoruz. Kolları ise ilmek toplayarak yapıyoruz.

Fırfırlı Bebek Hırka Yapımı

Fırfırlı bebek hırka yapımı bittiğinde yukarıdaki gibi duracak. Dilerseniz tüm ayrıntılarının anlatıldığı videoya geçelim. İyi seyirler.

 

Benzer İçerikler
One thought on “Fırfırlı Bebek Hırka Yapımı”
  1. francoise simon dedi ki:

    j’adore votre superbe travail,félicitations,il faut être experte pour faire ce genre de chose bon week end

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler