Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Videolu, Bükülmüş Kenar Nasıl Yapılır?

Şiş örgü modellerinden sizlere güzel bir teknikten bahsedeceğiz. Bükülmüş kenar modeli yapımı. Bu modeli birçok alanda kullanabilirsiniz. Yelek modellerinde. Etek uçlarında kullanabilirsiniz. Kazak veya hırka modelleri örüyorsanız yaka modellerinde , kol ucu modellerinde kullanabilirsiniz. Bir şapka kenarında kullanabilirsiniz. Yapılışı çok kolay bir teknik. Sizlere geçtiğimiz günlerde dalgalı kenar örgü modeli yapılışından bahsetmiştik. Kazak kol kenarlarında , şapka modelleri kenarlarında çok şık duran bir model. Hep aynı örneklerden sıkıldım, farklı modeller olsun diyenler için güzel bir model. Yine kolay bir teknik. Yapılışını sizlere anlatırken video ile destekledik. Şimdi en az onun kadar güzel bir teknikten bahsedeceğiz. Battaniye modelleri kenarları içinde uygulayabilirsiniz. Şiş örgü modellerinde birçok örgü modelleri ve yapılışlarında uygulayabilirsiniz. Birazdan nasıl yapıldığını ayrıntılı bir şekilde göreceğiz.

Şiş Örgü Teknikleri Bükülmüş Kanar Yapımı

Örgü modellerinize farklı bir görünüm katacak. Örgüleriniz bu kenarla daha şık duracak. Modelin yapılışı çok kolay. Şişe ilmekleri atıyoruz. Düz ve ters örgü örüyoruz. Tüm işlem bu kadar. Küçük bir nokta farkıyla örgülerimizi daha şık hale dönüştürüyoruz.

Videolu, Bükülmüş Kenar Nasıl Yapılır?

Modeli şişe ilmekleri atarak başlıyoruz. Daha sonra 1 sıra düz 1 sıra ters olarak önde 5 sıra olacak şekilde örüyoruz. Daha sonra modelin ön yüzünde ilk ilmeği örmeden alıyoruz. 4 ilmek düz olarak örüyoruz. Sol şişi aşağı doğru çevirerek kendi etrafında 1 tur döndürüyoruz. Ve tekrar 5 ilmek düz olarak örüyoruz. Ve ayın işlemi tekrar ediyoruz. Kenar oyası için bu işlemi sıra sonuna kadar tekrar ediyoruz. Tüm işlem bu kadar. Şimdi nasıl yapıldığını videolu olarak görelim.

Benzer İçerikler
2 thoughts on “Videolu, Bükülmüş Kenar Nasıl Yapılır?”
  1. inci aksoy dedi ki:

    Çok beğendim ilk örgümde kullanacağım

    1. Melek dedi ki:

      Şimdiden ellerinize sağlık İnci Hanım. Bittiğinde bizimle de paylaşırsanız memnun oluruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler