Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Videolu, Dalgalı Örgü Kol Modeli Nasıl Yapılır?

Yine sizlere şahane bir fikir hazırladık. Kazakları, hırkaları örerken artık kolları düz şekilde yapmıyoruz. Yepyeni modelimiz olan dalgalı örgü kol yapıyoruz. Sizlerle farklı fikirleri paylaşmayı seviyoruz. Yapılışı üstelik çok kolay bir teknik. Sizlere zaman zaman şiş örgü tekniklerinden bahsediyoruz. Örgüye yeni başlayanlar için örgüye nasıl başlanır videolu olarak anlatmıştık. Yine şiş örgüde artırma yapımını merak edenler için şiş örgüde artırma nasıl yapılır 3 farklı şekilde artırma şekli paylaşmıştık. Ve örgümüzü bitirirken hangi şekillerde bitirebiliriz. Farklı bitirme yöntemleri var mı yoksa hep aynı şekilde mi bitiriyoruz diyenler için örgü bitirme teknikleri paylaşımlarımız olmuştu. 4 farklı şekilde bitirme tekniği paylaşmıştık. Şimdi ise birçok örgüde kullanacağınız güzel bir teknik paylaşımında bulunacağız. Örgü şapka modelleri ve yapılışlarında alttan başlıyorsanız bu tekniği başlangıç kısmında kullanabilirsiniz. Boyunluk modellerinde kullanabilirsiniz. Yelek modellerinde etek uçlarında kullanabilirsiniz. Kazaklarda, hırkalarda , atkılar da kullanabilirsiniz. Nasıl Yapıldığını şimdi resimli olarak görelim.

Dalgalı Örgü Kol Modeli Yapılışı

Şişimize ilmekleri atıyoruz. Daha sonra 1 sıra düz , 1 sıra ters örüyoruz. 3. tura geçtiğimizde  1 ilmek düz 1 ilmek ters olarak lastik örüyoruz. 4. turu da aynı şekilde 1 düz 1 ters olarak örüyoruz. 5. tura geldiğimizde en altta başladığımız kısmı yani ilmekleri attığımız kısmı söküyoruz. 6 ilmek 1 düz 1 ters ördükten sonra düz örgüyü alt sıraya kadar söküyoruz. Aşağıdan ilmeği alarak şişe takıyoruz ve örüyoruz. Şimdi nasıl yapıldığını adım adım görelim.

Dalgalı Örgü Kol Modeli Nasıl Yapılır? 1

Dalgalı Örgü Kol Modeli Nasıl Yapılır? 2

Dalgalı Örgü Kol Modeli Nasıl Yapılır? 3

Dalgalı Örgü Kol Modeli Nasıl Yapılır? 4

Dalgalı Örgü Kol Modeli Nasıl Yapılır? 5

Dalgalı Örgü Kol Modeli Nasıl Yapılır? 6

Dalgalı Örgü Kol Modeli Nasıl Yapılır? 7

Dalgalı Örgü Kol Modeli Nasıl Yapılır?

Aynı tekniği dikişsiz olarak görelim.

Dalgalı Örgü Kol Modeli Nasıl Yapılır? 8

Dalgalı Örgü Kol Modeli Nasıl Yapılır? 9

Dalgalı Örgü Kol Modeli Nasıl Yapılır? 10

Dalgalı Örgü Kol Modeli Nasıl Yapılır? 11

Dalgalı kol yapılışını şimdi videolu olarak görelim. Aklınıza takılan bir nokta olursa sorabilirsiniz. Kolay ve güzel bir uygulama.

 

Kaynak : http://www.liveinternet.ru/users/3765976/post314044838/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler