Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Şiş Örgü Terimleri: Artırma Nasıl Yapılır? Videolu

Örgü modellerini yaparken sizlerin işini kolaylaştıracak güzel bir yazı hazırladık. Örgü örerken daha kolay örmenizi sağlayacak. Yaptığınız örgü şeması okumalarınızda kolay olacaktır. Örgü şemalarındaki işaretleri okumak ve uygulamak daha kolay olacaktır. Şal modellerini , örgü kazak modellerini ve diğer tüm şiş örgü modellerini daha kolay yapabilirsiniz. Örgüye yeni başlayacak olan arkadaşlarımız için de şiş örgü terimleri faydalı olacaktık.

Şiş Örgüde Artırma Nasıl Yapılır?

Şiş örgüde kullanılacak 3 farklı yöntemi açıklayacağız. Farklı şekilde yapılmış artırma teknikleri. İngilizce olarak M1, KFB ve YO nun açıklamalarını vereceğiz. Şal şemalarını okumak da daha kolay olacaktır. İhtiyacınız olan örgü ipi ve şiş.

Videolu, Şiş Örgü Terimleri : Artırma Nasıl Yapılır? 4

1- M1 Nasıl Yapılır?

Örgüde kullanılan bir artırma tekniği. İki ilmek arasında yapılan bir teknik. İki ilmek arasında artırma nasıl yapılır birazdan videolu olarak sizlere göstereceğiz. İki ilmeğin arasından alta kalan ilmeği sol şişe alıp düz olarak örerek yapıyoruz. Şimdi videosunu izleyelim.

Videolu, Şiş Örgü Terimleri : Artırma Nasıl Yapılır? 2

2- YO Nasıl Yapılır?

Şişe iplik dolanarak yapılan bir artırma şekli. İplik dolayarak artırma yapımı sağ şişe bir kez ip dolayarak yapıyoruz. Bu artırma şeklinde delik oluşuyor.

Videolu, Şiş Örgü Terimleri : Artırma Nasıl Yapılır? 3

3- KFB Nasıl Yapılır?

Artırma tekniklerinden bir farlı yöntem daha. İlmek içinden artırma yapımı da diyebiliriz. Sol şişteki ilmeği düz ördükten sonra şişten çıkartmıyoruz önden bir kez daha örüp şişten çıkartıyoruz. Şimdi nasıl yapıldığını videoda görelim.

Videolu, Şiş Örgü Terimleri : Artırma Nasıl Yapılır? 1

Sizlere işinizi kolaylaştıracak 3 farklı artırma şekli gösterdik. Ördüğünüz örgü modeline uygun olanı tercih edip artırma yapabilirsiniz. Yaptığınız örgü modellerini bizimle paylaşabilirsiniz.

Videolu, Şiş Örgü Terimleri : Artırma Nasıl Yapılır?

Kaynak : https://crafts.tutsplus.com/tutorials/knitting-fundamentals-how-to-do-increases–craft-12921

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler