Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

İki Şişle Ağ Örgü Modeli Yapılışı

Bu kez örgü modellerinde ünlü bir markaya ait modelin yapılışını inceleyeceğiz. Brunello Cucinellinin tasarımlarından. Yalan yok bu markayı ilk defa duydum. Model çok güzel. Kazağın fiyatı ise 2150 dolardan indirime girmiş olmuş fiyat 989 dolar. Bu fiyatlara almak mümkün değil. O yüzden örneği çıkartarak kendimiz istediğimiz örgü modelinde kullanabiliriz. Bebek örgü modellerinde çok güzel durur. Yetişkin örgülerinde muhteşem durur. Örgü boyunluk modelleri, örgü şapka modelleri, el örgü hırka modellerinde çekinmeden örneği kullanabilirsiniz. Erkek bebek örgü modellerinde hırkalar, yelekler örebilirsiniz. Lastik örgü modellerini andıran ajurlu örgü modellerinden oluşan kolay örgü modellerinden. Ajurlu örgü hırka modelleri anlatımlı tariflerde lastik eklemesi de yapabilirsiniz örneğe direk olarak da başlayabilirsiniz. Lastiksizde örülebilecek nadir güzellikte bir örnek. Eğer hazırsanız iki şişle ağ örgü modeli yapılışını öğrenelim.

İki Şişle Yeni Örgü Modeli Yapılışı

Örnek biraz karışık gibi görünebilir. Ama adımlara dikkat ettiğinizde kolayca örebilirsiniz. Şemalı anlatımla ve videolu anlatımla örneğin tüm detaylarını hazırladık. Şişle yapılan ajurlu örgü modeli 4 ve katlarından oluşan ilmek sayıları ile örülüyor. Simetri için + 1 ilmek ekliyoruz. Sonrasında kenar ilmeği olarak +2 ilmek daha ekliyoruz. Öreceğimiz örneğe göre ilmek sayılarımızı bu şekilde belirlemiş oluyoruz.

Eğer örneği düz olarak örmek isterseniz yani önce ön sıra sonra şişi çevirip arka sıra şeklinde örmek isterseniz aşağıdaki şemayı kullanabilirsiniz.

İki Şişle Ağ Örgü Modeli Yapılışı 3

Eğer dairesel şekilde örmek isterseniz sadece ön yüz şeklinde ise aşağıdaki şemayı kullanacağız.

İki Şişle Ağ Örgü Modeli Yapılışı 4

Yaka kısmında lastik bant diğer kısımlarda ise örneğin kullanıldığı şık bir kazak. Ayrıcı bu modelle yazlık örgü modelleri, kısa kollu – askılı bluzlar, yelekler, kazaklar, hırkalar, bebek örgü modelleri, şallar, elbiseler örebilirsiniz. Her modelde örneği kullanmaktan çekinmeyin. Şimdi kazak olarak nasıl durduğuna bir göz atalım.

İki Şişle Ağ Örgü Modeli Yapılışı 8

İki Şişle Ağ Örgü Modeli Yapılışı 6

İki Şişle Ağ Örgü Modeli Yapılışı 7

İki Şişle Ağ Örgü Modeli Yapılışı 5

Sıra geldi örneğin nasıl durduğunu incelemeye.

İki Şişle Ağ Örgü Modeli Yapılışı

İki Şişle Ağ Örgü Modeli Yapılışı 1

İki Şişle Ağ Örgü Modeli Yapılışı 2

Kaynak : https://zen.yandex.ru/media/cozyhands/super-klassnaia-melkaia-setochka-spicami–razbor-uzora-pulovera-ot-brunello-kuchinelli-625e7b1110194d7d08170aee

https://www.theoutnet.com/en-au/shop/product/brunello-cucinelli/knitwear/v-neck-sweaters/bead-embellished-cotton-sweater/36093695688896039

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler