Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Çocuk Örgü Hırka Modeli

Sizlere fikir vermesi açısından çok şık bir örgü hırka modelinden bahsedeceğim. Bu modelde kullanılan modelleri daha önce sizlere ayrı ayrı vermiştik. Modelin yapılışını soranlar için şimdiden söylemek istiyorum maalesef ayrıntılı olarak yapılışı yok. Yaprak örgü modeli yapılışını sizlere daha önce birçok modelle anlattık. Kazak modeli yaptık. Şal modeli yaptık. Yapılışına o yazılarımızdan ulaşabilirsiniz. Hırkanın alt kısmı haroşa örgü modelinden oluşuyor. Diğer modelde saç örgü modeli gibi ilmekler yer değiştirilerek yapılıyor. Şemasını sizlere aşağıda vereceğim.

Çocuk Örgü Hırka Modeli Nasıl Yapılır?

Modelin yapılışı ayrıntılı bir şekilde yok arkadaşlar. Sayılar yok. Sizler çocuklarınıza örerken kendi bedenlerine göre şişe ilmek atarak başlayabilirsiniz. Daha önce giydiği bir hırkayı , kazağı ölçü olarak kullanabilirsiniz. Çocuğunuzun bedenine göre ilmekleri ölçerek yapabilirsiniz. Şiş örgü hırka modelinde kullanılan şemaları sizlere vermek istiyorum. Kız çocukları içinde erkek çocukları içinde uygulayacağınız güzel ve zarif bir model.

Çocuk Örgü Hırka Modeli 7

Çocuk Örgü Hırka Modeli 6

Model zor gelebilirse aynı şekillerde farklı örgü modelleri kullanarak da yapabilirsiniz. Çok araştırdım ama ayrıntılı bir şekilde yapılışını bulamadım. Ama sizlere daha önce kullanılan modellerin yapılışını farklı modellerde vermiştik. Şal modellerinde kullandık , örgü bluz modelinde kullandık. Yazılarımızı inceleyerek hırkada rahatlıkla uygulayacağınızı düşünüyorum. Model kollarda , arkada ve önde kullanılmış.

Size örgü modellerinde fikir verecek çok şık hırka modelini görelim şimdi. 3 farklı renkte örüldüğünde de nasıl durduğunu göreceksiniz. Beğendiğiniz sevdiğiniz renklerde örebilirsiniz.

Çocuk Örgü Hırka Modeli 12

Çocuk Örgü Hırka Modeli 11

Çocuk Örgü Hırka Modeli 9

Çocuk Örgü Hırka Modeli 8

Çocuk Örgü Hırka Modeli 14

Çocuk Örgü Hırka Modeli 13

Çocuk Örgü Hırka Modeli 16

Çocuk Örgü Hırka Modeli 17

Çocuk Örgü Hırka Modeli 3

Çocuk Örgü Hırka Modeli 1

Çocuk Örgü Hırka Modeli 2

Çocuk Örgü Hırka Modeli 5

Çocuk Örgü Hırka Modeli

Çocuk Örgü Hırka Modeli 10

Çocuk Örgü Hırka Modeli 15

Kaynak : http://www.liveinternet.ru/users/3578702/post377520806/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler