Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Yazlık Askılı Örgü Elbise Yapılışı

Tığ işi örgü modellerinden şahane bir elbise yapılışı hazırladık. Trabzanlarla örülmüş 2 renkli örgü elbise tarifi. Yazlık askılı örgü elbise yapılışı için pamuklu iplerle, merserize iplerle elbiseyi örebilirsiniz. Zincir sayıları ayarlanarak, ölçüler ayarlanarak her yaş için her beden için örülebilir. Yeni modelimizin tarifine geçmeden önce daha önce ördüğümüz yazlık örgülere değinelim. Kendimize yazlık çok şık yelekler örebiliriz. En güzel modele yazlık kolay yelek modeli çok şık. Özellikle genç kızlar bayılacak. Yazlık örgü bluz örneği yine elbise olarak kullanacağınız örgü tunik modelleri olarak kullanacağımız şahane modellerden. Örgü roba modelleri örüp altına kumaş geçirebiliriz. En güzel örneklere üstü örgü altı kumaş elbiselerden ulaşabilirsiniz. Şimdi detaylarıyla dantel örgü elbise nasıl yapılır öğrenelim.

Tığla Kolay Örgü Elbise Yapılışı

3 mm tığla, pamuklu iplerle örülmüş çok hoş bir elbise yapılışı hazırladık. Yazık askılı örgü elbise yapılışı. Şemalı anlatımla elbisenin tarifini hazırladık. Trabanlarla ve 2 renk kullanarak elbiseyi örüyoruz. Kolay örgülerden. Kendi bedeninize göre ölçüleri alarak örebilirsiniz. 9 zincir çekerek başlıyoruz. Üzerine 3. zincirden itibaren başlayarak 6 trabzan yapıyoruz. Ve aşağıda şemada görüldüğü gibi artırmaları yaparak elbiseyi örüyoruz.

Yazlık Askılı Örgü Elbise Yapılışı

Yandan başlayarak elbiseyi örüyoruz. Bu yüzden her bedene göre rahatlıkla ayarlayabiliriz. Elbisenin üst kısmını ördükten sonra alt kısmı örmeye başlıyoruz. Eğer uzun kollu örmek isterseniz beden kısmını tamamladıktan sonra kol kısmına ilmek toplayarak devam edebilirsiniz.

Yazlık Askılı Örgü Elbise Yapılışı 1

Yazlık Askılı Örgü Elbise Yapılışı 2

Yazlık Askılı Örgü Elbise Yapılışı 3

Yazlık Askılı Örgü Elbise Yapılışı 4

Yazlık Askılı Örgü Elbise Yapılışı 5

Kaynak : https://www.circulo.com.br/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler