Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Yazlık Kolay Yelek Modeli

Tığ işinden yine şahane bir örnek. Yazlık kolay yelek modeli yapımı. Arkası uzun önü kısa örgü yelek modellerinden. Genç kızların bayılacağı örgülerden. Hatta küçük kızlar içinde boyutlarını ayarlayarak örebiliriz. Yazlık kolay yelek modeli kolay tığ işi örneklerden oluşuyor. Amigurumi, bebek örgüleri, şal modelleri, örgü elbiseler, örgü çanta modelleri gibi birçok örgü ördüğümüz bir ip kullanıyoruz. Nako calico. Yazlık örgü modellerinde pamuklu ipler, merserize ipler ve keten gibi ipler kullanabilirsiniz. Yazlık örgülerde havalar çok sıcak olduğu için yaza uygun ipler kullanmak daha uygun.

Bugüne kadar burada saymakla bitiremeyeceğimiz birçok örgü modelleri ve yapılışlarından, hobi dünyasına ait paylaşımlardan bahsettik. Ama birkaç tanesini sığdırabilir onlardan bahsedebiliriz. Tığ işi olarak ördüğümüz örgüler arasında örgü pelerin yelek yapılışı var. Kolayca öreceğiniz severek kullanacağınız bir tarif. Farklı örneklerle benzer tarzda örgülerde örebilirsiniz. Tığ işi yazlık hırka modelleri anlatımlı örnek ise kolları kısa olan hırkalardan. Bluz olarak da kullanabilirsiniz. Yazlık örgü bluz örneği ise elbise olarak da kullanacağımız modellerden. Örgü elbise modelleri de yazın çok şık duruyor. İçine astarlarla veya mayo üzerinde örgü pareo modelleri kullanabilirsiniz. Hazırsanız hemen yeleğin yapılışına geçelim.

Tığla Kolay Yelek Nasıl Örülür?

Bayılacaksınız. Şahane bir model hazırladık. Genç kızlarınız gördüğünde hemen sizlerden tarifini isteyecekler. Arka uzun önü kısa örneklerden. Hatta önden düğmeli yeleği çok beğenecek çok kısa sürede tamamlayarak öreceksiniz.

Yazlık Kolay Yelek Modeli 2

Modelin yakından duruşu yukarıdaki gibi. Aynı model yerine farklı örneklerde kullanabilirsiniz. Birkaç tığ işi örneği bir araya getirerek en güzel tasarımları oluşturabilirsiniz.

Yazlık Kolay Yelek Modeli 1

Yazlık Kolay Yelek Modeli 3

Yeleğin duruşu da göz alıcı güzellikte. Pantolonlarınızla, elbiselerinizle, eteklerinizle kombinleyerek birçok farklı şekilde kullanabilirsiniz. Hadi yazlık kolay yelek modeli nasıl örülür izliyoruz.

 

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler