Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tığ Örgüsü Yelek

Yelek modellerinden her yaş için örebileceğiniz bir örnek. Zincir sayılarını ayarlayarak küçük büyük herkese örebilirsiniz. Modeli sizlere şemalı olarak hazırladık. Tığ işi ile yaptığımız çok güzel bir model. Kolları uzatarak hırka modelleri olarak da kullanabilirsiniz. Örgü yelek modelleri yapılışı için beğendiğiniz tığ işi örgüleri kullanabilirsiniz. Kolay örgü yelek modeli yapılışı için tek renk ipler, patik renk ipler kullanabilirsiniz. Alize ipler, merserize ipler ile örülebilecek çok güzel bir model. Bu yeleği yaparken hem şiş örgü modelleri, tığ işi örgü modelleri kullanarak örüyoruz. Bu şekilde tığ ve şişleri birlikte aynı model üzerinde kullanabilirsiniz. Bambu bir iplik ve 2,5 mm iplik kullanılmış. Sizde beğendiğiniz ipleri kullanabilirsiniz. Hadi tığ örgüsü yelek modelinin yapılışına geçelim.

El Örgüsü Yelek Modelleri

Yeleğimizin robasını örüyoruz önce. Daha sonra alt kısımlarını örüyoruz. Trabzanlarla yapıyoruz roba kısmını. Alt kısmı da ördükten sonra yine tığ ile güzel bir kenar oyası örüyoruz. Bambu ip ve 2,5 mm tığ ile örüyoruz. Ve şiş olarak da 2,5 mm kullanabilirsiniz. İnce bir iplik.

Tığ Örgüsü Yelek 2

Tığ Örgüsü Yelek 7

Şemalarımızı yukarıda gördük. Kolay bir proje. Tığ örgüsü yelek için farklı tığ işi örnekleri de kullanabilirsiniz. Alt kısımda düz örgü ve ters örgü kullanıyoruz. Bu kısım sade olduğu için üst kısmın modelini daha güzel göstermiş. Şimdi yelek bittiğinde nasıl durduğuna bakalım. Çok beğeneceksiniz. İşte tığ örgüsü yeleğin görüntüsü.

Tığ Örgüsü Yelek

Tığ Örgüsü Yelek 1

Tığ Örgüsü Yelek 3

Tığ Örgüsü Yelek 4

Tığ Örgüsü Yelek 5

Tığ Örgüsü Yelek 6

Kaynak : https://www.bianzhihui.com/t/1644

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler