Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Motifli Örgü Kırkyama Yelek Yapılışı

Evde kalan ipleri değerlendirmek için harika bir model hazırladık. Motifli örgü kırkyama yelek yapılışı. Kendiniz için, genç kızlarınız için küçük kızlarınız için örebileceğiniz harika yelek modellerinden. Beğendiğiniz motiflerle bu tarz örgü yelek modelleri örebilirsiniz. Hem artan iplerden kurtulur hemde kendinize güzel bir yelek örmüş olursunuz. Çok şık bir yelek. Bu yelek modelini sosyal medyada görmüş olabilirsiniz. Yapılışı olmayan örneğin sizlere çok görüp de benim gibi beğenenler için yapılışını hazırladık. Sizde şemaları, fotoğrafları takip ederek kolaylıkla örebilirsiniz. Biraz tığ işi örgü bilmeniz yeterli. İlk kez örgü örecekseniz biraz ekleme kısımlarında zorlanabilirsiniz. Yelek modellerinde sizlere benzer bir örneğin yapılışını 3 tane motifli bayan yelek örneklerinde bahsetmiştik. O modeli de örebilirsiniz. Burada yapılışı daha ayrıntılı bir şekilde gösteriliyor. Şiş örgü modellerinden de kırkyama örgüler yapabilirsiniz. Kırkyama örgü tekniği nasıl yapılır önceki yazılardan ulaşabilirsiniz. İşte tarifimiz.

Motifli Yelek Nasıl Örülür?

Çok güzel bir model. Hemen kızımın üzerinde bu yeleği hayal ettim. Artık iplerim çok fazla hem onlardan kurtulmak hemde motifli örgü kırkyama yelek yapılışını örmek için güzel olur. Kendim içinde örebilirim. Kızım da büyüdüğü zaman yelek çok eksimezse kullanabilir. Anneden kızına hatıra yelek. Aynı tür iplerle ve ipinize uygun tığlarla yeleği örebilirsiniz. Şimdi kullanacağımız motiflerin şemasını görelim.

Yeleğimizi baştan sona anlatan şemaları inceledik. Birleştirmeler, yaka ve ön kısımları detayları görebilirsiniz.

Motifli Örgü Kırkyama Yelek Yapılışı 3

Motifli Örgü Kırkyama Yelek Yapılışı 15

Motifli Örgü Kırkyama Yelek Yapılışı 14

Yeleğimizin şemalarını, bitmiş yeleğin ölçülerini inceledik. Şimdi bittiğinde nasıl durduğuna bakalım. Ben çok beğendim.

Motifli Örgü Kırkyama Yelek Yapılışı 4

Motifli Örgü Kırkyama Yelek Yapılışı 21Motifli Örgü Kırkyama Yelek Yapılışı 24

 

Motifli Örgü Kırkyama Yelek Yapılışı 17

Motifli Örgü Kırkyama Yelek Yapılışı 10

Motifli Örgü Kırkyama Yelek Yapılışı 8

Motifli Örgü Kırkyama Yelek Yapılışı 7

Motifli Örgü Kırkyama Yelek Yapılışı 6

Motifli Örgü Kırkyama Yelek Yapılışı

Motifli Örgü Kırkyama Yelek Yapılışı 16

Motifli Örgü Kırkyama Yelek Yapılışı 18

Kaynak : https://www.bianzhihui.com/t/8587/zhifa

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler