Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Motifli Örgü Yelek Modelleri ve Yapılışı

Tığ işi örgü modellerinden güzel bir yelek tarifi hazırladık. Kolay bir örnek. Sırtında motifleri olan çok güzel bir örnek. Motifli örgü yelek modelleri ve yapılışı örneğinden hırkada örmüştük. Motiflerin detaylı yapılışını yeleğin yapılışını orada görebilirsiniz. Kapşonlu hırka örgü yapımı yeşil renklerle örülmüş çok güzel bir model. Örgü yelek modelleri için sizde sevdiğiniz renkleri kullanabilirsiniz. Tek renk iplerle veya renkli iplerle örebilirsiniz. Kolay tığ yelek örnekleri için güneş ışığı motifi kullanacağız. Bebek battaniyesi örmüştük. Renkli iplere. Çok güzel oluyor. Motifli örgü yelek modelleri ve yapılışı detaylarına geçelim.

Motifli Yelek Örgü Modelleri Yapılışı

Motifli Örgü Yelek Modelleri ve Yapılışı 7

% 50 pamuklu % 50 akrilik bir iplik ile örülmüş sadece omuzlarda dikiş olan bir yelek. Bütün örülen bir yelek. Tabi motifli kısımları da ekliyoruz. Tığ olarak 6 mm kullanılmış. İpinize uygun tığlar kullanabilirsiniz. Sırt kısmı için 12 motif yapıyoruz. Motifimizin yapılış şemasını görelim önce.

Motifli Örgü Yelek Modelleri ve Yapılışı 11

Tek renk olarak motifleri yukarıdaki gibi örüyoruz. 12 motifi aşağıdaki gibi ekliyoruz. İsterseniz iğne ile dikerek de birleştirebilirsiniz.

Motifli Örgü Yelek Modelleri ve Yapılışı 10

Motiflerin olduğu kısımdan öne doğru örmeye başlıyoruz. Aynı yere 3 trabzan yapıyoruz. 1 zincir çekip sonraki yuvaya geliyor yine 3 trabzan yapıyoruz. Bu şekilde kendi bedenimize uygun şekilde örüyoruz. Örerken resimdeki gibi kol boşluklarını bırakmayı unutmuyoruz.

Motifli Örgü Yelek Modelleri ve Yapılışı 8

Diğer ön tarafı da örelim. Ve omuz kısımlarından dikerek birleştirelim.

Motifli Örgü Yelek Modelleri ve Yapılışı 9

Yeleğin yapılışı bu kadar. Çok güzel bir yelek sahibi olduk. Örmesi de kolay bir yelek. İşte motifli örgü yelek modelleri ve yapılışının son hali.

Motifli Örgü Yelek Modelleri ve Yapılışı 3

Motifli Örgü Yelek Modelleri ve Yapılışı 2

Motifli Örgü Yelek Modelleri ve Yapılışı 6

Motifli Örgü Yelek Modelleri ve Yapılışı 5

Motifli Örgü Yelek Modelleri ve Yapılışı 4

Motifli Örgü Yelek Modelleri ve Yapılışı 1

Motifli Örgü Yelek Modelleri ve Yapılışı

Kaynak : https://makeanddocrew.com/bohemian-crochet-vest-pattern-free/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler