Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Fıstık Modeli Yapımı

Birçok örgüde kullanacağınız çok güzel örgü fıstık modeli. Yapılışı kolay örgü modellerinden. Fıstık örneği yelek yapımı yapabilirsiniz. Bebek örgü modellerinde örgü fıstık modeli kullanabilirsiniz. Süveter, yeleğin ön kısmına bu güzel modeli kurup arka kısımlarını düz olarak örebilirsiniz. Şapka modellerinde de çok şık duracaktır. Değişik lif modelleri olarak da yapabilirsiniz. Beğendiğiniz örgü modellerinden lif modelleri yapabilirsiniz. Mesela annem Derya Baykal tığ işi şal örnekleri yapılışından çok güzel lif modelleri yapmıştı. Lif ipi ile fıstıklar daha güzel olacaktır. Kolay bebek elbisesi yapılışında kullanabilirsiniz. Bebek battaniyesi olarak da yapabilirsiniz.

Fıstık Örgü Modeli Nasıl Yapılır?

Fıstık örgü modelinin yapılışı videoda ayrıntılı bir şekilde anlatılmakta. Aklınıza takılan herhangi bir soru olursa sorabilirsiniz. Kolay örgü modellerinden örgü fıstık modeli. Fıstıkları isterseniz üst üste isterseniz aralara gelecek şekilde ayarlayabilirsiniz. Bu modelin ismi çimen örgü modeli, ot örgü modeli olarak da geçiyor. Her iki isme de yakışıyor. Sizde her örgünüzde kullanabilirsiniz.

Şişe 4 ve katları + kenar ilmeklerini ekleyerek ilmek sayımızı belirliyoruz. Öreceğiniz modele göre ilmek sayılarını belirleyebilirsiniz. Örgüye yeni başlayanlar da rahatlıkla örebilirler bu örgü fıstık modeli. Sizde yaptığınız örgü modellerinin fotoğraflarını bizimle paylaşabilirsiniz. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler