Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kolay Bebek Elbisesi Yapılışı

Kolay Bebek Elbisesi Yapılışı 4

Sizlere tığ işi, kolay bebek elbisesi yapılışından bahsetmek istiyorum. Bebek elbise modellerine bir yenisi daha. Tığ işi bebek elbisesini kolaylıkla örebilir, yakınlarınıza, sevdiklerinize hediye edebilirsiniz. Kendi el emeğinizden daha güzel hediye ne olabilir ki. Tek ihtiyacınız olan pamuklu bir ip ve ona uygun bir tığ.

Tığ İşi Bebek Elbisesi Nasıl Yapılır ?

Kolay Bebek Elbisesi Yapılışı 5

 

Kısaltmalar:

sc : sık iğne

zn : zincir

dc: ikili trabzan

v : arttırma

sl-st: ilmek kaydırma

Kolay Bebek Elbisesi Yapılışı

68 zincir ile başlıyoruz. 10 trabzan yapıyoruz. 3 zincir çekip aynı yere 1 trabzan daha yapıyoruz. Daha sonra 15 trabzan yapıp tekrar 3 zn çekip aynı yere bir dc daha yapıyoruz.Omuz tarafı oluştu. Tekrar 15 dc yaptıktan sonra aynı zincir çekme işlemini tekrar ediyoruz. Bu kısım elbisenin ön cephesidir. Tekrar 15 dc yapıyoruz. Zincir çekerek aynı yere batarak diğer omuz kısmını oluşturuyoruz. 7 dc yapıyoruz 3 zincir çekip dönüyoruz.

Ekstra olarak 3 trabzan olduğunu göreceksiniz bu kısma düğme dikilecek.

Kolay Bebek Elbisesi Yapılışı 2

 

 

Yukarıdaki işlemi bir nevi tekrar ediyoruz. Sadece sayılar farklı. Köşede zincir çektiğimiz kısımlarda arttırmaları yapıyoruz. Bu şekilde 3 sıra örüyoruz. Örneği kurmaya başlayalım. Aynı trabzan üzerine 2 trabzan 1 zincir 2  trabzan yapıyoruz. 1 zincir çekip 2 trabzan atlıyoruz. Aynı işlemi sıra sonuna kadar tekrar ediyoruz. 16 sıra bu şekilde örelim. Kol kısımlarını yaparken dikkat edelim.

Kolay Bebek Elbisesi Yapılışı 1

17. sırada zincirler arasına 7 trabzan yapıyoruz.  Zincirler arasını sık iğne ile bağlıyoruz. Yeni doğan elbisesi hazır. Farklı renklerde hazırlayabilir altına aynı örnekten birde pantolon örebilirsiniz. Kolay gelsin.

Kolay Bebek Elbisesi Yapılışı 3

Kaynak : https://www.ravelry.com/patterns/library/easy-baby-sun-dress

Benzer İçerikler
2 thoughts on “Kolay Bebek Elbisesi Yapılışı”
  1. Aslı dedi ki:

    Çok tatlı bi takım, ellerinize emeğinize sağlık. Verdiğiniz sayılar kaç yaş için uygun acaba?? Veya 1 yaş için kaç zincir arttırmalıyım??

    1. Melek dedi ki:

      Merhaba. Model yeni doğan için uyumlu. 6 mm tığla örüldüğünde 3- 6 aylık bebekler için uyumlu oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler