Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Baykuş Yapımı

Şiş örgü modellerinden birçok örgüde kullanacağınız örgü baykuş yapımı var sırada. Örgü baykuşu ben kızım için şapka yapılışında ve atkı yapılışında kullanmıştım. Sizlerde yine bere modellerinde, bebek örgülerinde kazaklarda, yelek modellerinde, hırka modellerinde kullanabilirsiniz. Eldiven modellerinde kullanabilirsiniz. Genç kızlar, delikanlılar için öreceğiniz örgülerde kullanabilirsiniz. Hepimizin bildiği sosyal medyada gördüğü bir atkı şapka modeli var. Ben resme bakarak aynısı olmasa da benzerini kızım için örmüştüm. Atkısı neredeyse aynı oldu. Atkı için tarif hazırlamamıştım ama şapkayı örerken sizlerle paylaştım. Örgü baykuş modellerini saç örgülerinde olduğu gibi ilmeklerin yerlerini değiştirerek yapıyoruz. Bu modelde de öyle. Bu örneği değiştirerek ördek yapımında kullanabilirsiniz. Burgu kısmını azaltarak çocuk, kardan adam gibi modellerde kullanabilirsiniz. Baykuşları, çeşitlerini birçok örgüde kullanıyoruz. Kırlentler, battaniyeler, kazaklar, amigurumiler örüyoruz. Amigurumi baykuş yapımı çok sevilen bir örnek. Amigurumi

Baykuş Örgü Modeli Nasıl Yapılır?

Örgü baykuş yapımını sizlere videolu olarak hazırladık. Takıldığınız herhangi bir konu olursa sorabilirsiniz. Baykuşları istediğiniz ilmek sayısında başlayabilirsiniz. Benim ördüğüm baykuş 20 ilmek üzerine idi. Şapkalarda, yeleklerde, süveterlerde kullanabilirsiniz. Baykuş desenli battaniye örebilirsiniz.

Modelin sizlere şemasını da vereceğiz. Şemadan takip ederek örmek isteyen arkadaşlarımız için.

Örgü Baykuş Yapımı 2

Şimdi bu örgü baykuşla neler örebiliriz görelim. Baykuşlu atkı bere çok güzel oluyor mesela.

Örgü Baykuş Yapımı 3

Örgü Baykuş Yapımı

Örgü Baykuş Yapımı 6

 

Örgü Baykuş Yapımı 1

Örgü Baykuş Yapımı 5

Aynı model üzerinde biraz değişiklik yapılarak örülmüş bir model.

Örgü Baykuş Yapımı 4

Ve şimdi de örgü baykuşun nasıl yapıldığını videolu olarak görelim. Hemen altında da şapkayı örerken çektiğim videoyu göreceksiniz. İyi seyirler.

 

 

Kaynak : http://razpetelka.ru/uzory-spicami/uzor-sova-spicami-video-urok-sxemy-i-idei.html/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler