Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Tütü Elbise Yapılışı

Prenses kızlarımıza prenses elbise yapılışı hazırladık. Kızlar tütü etek modellerini tütü elbise modellerini çok severler. Bizde üstü örgü altı kumaş elbiselerden tütü elbise yapılışı hazırladık. Örgü tütü elbise yapılışını şemalı ve videolu olarak hazırladık. Kolaylıkla öreceğimiz bir model. Sizde üstünü yine kumaş veya farklı örgü modelleriyle örgü elbise modellerini yapabilirsiniz. Tütü etek yapılışından daha önce bahsetmiştik. Lastik üzerine, örgü lastik üzerine eteğimizi yapabiliriz. Yine üstü örgü altı tütü olan bir elbise paylaşmıştık. Detaylarına örgü tütü elbise yapımında bulabilirsiniz. Dıy tavus kuşu tüyü nasıl yapılır paylaştığımız projelerinden. Tütü etek olarak yapacağımız kostümlerden diyebiliriz. Daha fazla model anlatımı için önceki içeriklerimizi inceleyebilirsiniz. Yeni modellere bizi takip ederek ulaşabilirsiniz. Keyifle öreceğimiz kızlarımızın çok seveceği örgü tütü elbise yapılışına geçelim.

Tütü Elbise Nasıl Örülür?

Üst kısımda su taşı örneğini kullanıyoruz. Beğendiğimiz tığ işi örnekleri, şiş örgü örneklerini elbise yapılışında kullanabiliriz. Pamuklu ipler, merserize ipler, keten ipler kullanabiliriz. Yazlık elbiseler olduğu için yaza uygun ipler kullanabiliriz. İp rengini alt kısımda kullanacağımız tül rengine göre belirliyoruz. Pembeler, beyazlar, griler, sarılar, yeşiller… Birçok hayal tül rengiyle veya kristal tül rengiyle elbiselerimizi örebiliriz. Örgü tütü elbise yapılışı için şemalara bir giz atalım.

Örgü Tüte Elbise Yapılışı 1

Örgü Tüte Elbise Yapılışı 2

Örgü Tüte Elbise Yapılışı 7

Örgü Tüte Elbise Yapılışı

Şemalar tıpkı yukarıdaki gibi. Karışık gelebilir. Örmede işimizi kolaylaştıracak videolar hazırladık. Şimdi elbise bittiğinde nasıl göründüğüne bakalım.

Örgü Tüte Elbise Yapılışı 3

Örgü Tüte Elbise Yapılışı 5

Örgü Tüte Elbise Yapılışı 4

Örgü Tüte Elbise Yapılışı 9

Örgü Tüte Elbise Yapılışı 8

Son olarak videomuzu izleyelim. Bu içeriği burada sonlandıralım. Yeni modelleri hazırlamaya koyulalım. İyi seyirler.

 

Kaynak : https://www.bianzhihui.com/t/7911

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler