Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Tütü Elbise Yapımı

Örgü ile tütünün birleşiminden çok şık bir elbise yapıyoruz. Kızlarımız bu elbiseye bayılacaklar. Yapılışını sizlere resimli ve şemalı olarak vereceğiz. Beğendiğiniz şemayı elbise için uygulayabilirsiniz. Bebek örgü modellerinden anlatımlı modellere sıkça yer veriyoruz. Kızlar için, erkek bebekler için en yeni modelleri sizlerle paylaşıyoruz. Kızlarımız için bugün çok şık elbise yapıyoruz. Alt etek kısmı için tül kumaşlar kullanıyoruz. Fakat farklı kumaşlarla da aynı işlemi yapabilirsiniz. Yapılışını sizlere adım adım vereceğiz. Daha önce sizlere yine kumaş ve örgünün birleşiminden kumaşla örgü kız çocuk elbise modelleri yapımı paylaşmıştık. Renk renk çok güzel elbiseler örmüştük. Yine farklı bir modelimiz olan kumaşla örgü tulum yapımı da şiş örgü modelleri ve kumaşın birleşiminden çok şık örgü tulum modelleri yapmıştık.  Yine kızlarımız için tütü etek nasıl yapılır bahsetmiştik. Çok kolay bir şekilde kızlarımız için rengarenk onları sevdiği renklerde tütü yapabiliriz. Bugün tütü eteği örgü ile birleştiriyoruz. Yapılışına geçebiliriz.

Örgü Tütü Elbise Nasıl Yapılır ?

Önce her zaman olduğu gibi modelde nasıl örgü modelleri kullanabilirsiniz bunlarla ilgili şemalar vermek istiyorum sizlere. Şemalarda kenar oyaları, beden oyaları mevcut. Şimdi şemaları görelim.

Örgü Tütü Elbise Yapımı 1

Örgü Tütü Elbise Yapımı 8

Örgü Tütü Elbise Yapımı 9

Örgü Tütü Elbise Yapımı 11

Örgü Tütü Elbise Yapımı 15

Malzeme olarak ipliğe , kumaşa, tığa , iğne ve ipliğe ihtiyacımız olacak. Şimdi adım adım elbisenin yapılışını görelim. Üst bedeni ördükten sonra alt etek için tülü pileler ayarlayarak 3 -4 kat dikiyoruz.

Örgü Tütü Elbise Yapımı 13

Örgü Tütü Elbise Yapımı 14

Örgü Tütü Elbise Yapımı 6

Örgü Tütü Elbise Yapımı 5

Örgü Tütü Elbise Yapımı 16

Örgü Tütü Elbise Yapımı 4

Örgü Tütü Elbise Yapımı 10

Örgü Tütü Elbise Yapımı 12

Aynı teknikle yapılmış farklı modelleri görelim şimdi. Beğendiğiniz renklerde, beğendiğiniz modellerde kızlarınız için yapabilirsiniz.

Örgü Tütü Elbise Yapımı 2

Örgü Tütü Elbise Yapımı 3

Örgü Tütü Elbise Yapımı 7

Kaynak : http://www.liveinternet.ru/users/vikukusja/post197112658/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler