Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Videolu, Şiş Örgü Popcorn Nasıl Yapılır ?

Farklı büyüklüklerde fıstıklar yapabilirsiniz. Yapacağınız bu popcorn örgüyü her yerde kullanabilirsiniz. Mesela bir örgü yelek yapabilirsiniz. Veya bir bere modelleri yapıp örgünün üzerine popcorn örgü modeli serpebilirsiniz. Farklı bir modelde örgü yaparken araya serpiştirebilirsiniz. Fıstıkları aynı sırada da yapabilirsiniz. Farklı sıralarda da örebilirsiniz.

Şiş Örgü Fıstık Yapılışı

Videolu, Şiş Örgü Popcorn Nasıl Yapılır ?

Popcornu yaparken ilmeğin içine şişimizi takıyoruz. Daha sonra normal şekilde düz örgü örüyoruz. İlmeği şişten çıkarmıyoruz. Aynı ilmek içinden 2 kez daha örgü örüyoruz. Daha sonra çevirip bu 3 ilmeği ters olarak örüyoruz. Tekrar dönüp düz olarak örüyoruz. Tekrar dönüyoruz ve ters olarak örüyoruz. Tekrar dönüyoruz ve düz olarak örüyoruz. Şimdi ortadaki ilmeği şişin ucunda bulunan ilmek üzerinden geçirerek kesiyoruz. Şimdi de diğer ilmeği şişin ucundaki ilmek üzerinden geçirerek keselim. Sonrasında diğer fıstığa gelene kadar ilmekleri örmeye devam edelim. Diğer fıstığa gelince yine aynı işlemi yapalım. 1 ilmek içinden 3 ilmek çıkartalım. Daha sonra 4 kez dönerek bir sıra ters , bir sıra düz olarak örelim.

Şiş örgü popcorn yapılışı bu kadar. Kolay değil mi. Artık örgülerinizde kullanabileceğiniz yeni bir örgü modeli daha var. Sayıları artırarak daha büyük fıstıklar yapabilirsiniz. Videoda büyük fıstık yapılışını da görebilirsiniz. İlmeğin içinden 3 ilmek yerine daha fazla ilmek çıkartarak daha büyük fıstıklar yapabilirsiniz.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler