Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tığ İşi Bebek Etek Modelleri Anlatımlı

Çok tatlı . Kızlarınız için hemen örmek isteyeceksiniz. Örgüden kız çocuk etek modelleri ve örneklerine yapılışı ile birlikte sıkça yer veriyoruz. Erkek çocuk örgü modellerine de tabi ki. Kızım olduğu için sanırım kız çocukları için olan örgü modelleri daha çok dikkatimi çekiyor ve daha çok onlara yer veriyorum. Kızlarımız için galiba daha çok örgü örnekleri var. Yaza uygun daha çok onlar için var. Yada bana öyle geliyor.  :-) Kızlarımız için yazlık örgü modelleri yapabilirsiniz. Havalar ısındı artık. Nisan ayı da soğuk geçti Ankara’da. Ama Mayısa sıcak başladık. Tığ işi kız çocuk yazlık bluz modellerini istediğiniz renklerde çocuklarınıza örebilirsiniz. Sayıları artırarak kendiniz için de örerek anne kız takım örgü modelleri yapabilirsiniz. Bebek örgü şort modelleri anlatımlı modellerden yaz için örebilirsiniz. Sizlere anlatımlı olarak verdiğimiz bebek örgü modellerini istediğiniz yaşa göre örebilirsiniz.

Fırfırlı Örgü Etek Nasıl Yapılır?

Tığ işinden kat kat çok güzel bir etek örüyoruz. Önce tığ işi lastik yapımı ile başlıyoruz. Lastik yapımını zincir çekip üzerine trabzan yaparak yapıyoruz. Trabzanları önden ve arkadan batarak yapıyoruz. Lastik yapımını aşağıdaki videoda bulabilirsiniz.

Şimdi eteğin yapılışına geçebiliriz. Lastiği ördükten sonra lastik üzerine zincir ve sık iğne ile aşağıdaki gibi kafesler yapıyoruz.

Tığ İşi Bebek Etek Modelleri Anlatımlı 1

Kafesleri bitirdikten sonra aşağıdaki şablonu uyguluyoruz. Önce etek ucuna. Şablonda halkalar zinciri, uzun çizgiler trabzanı temsil ediyor. Kısa çizgiler ise sık iğneyi.

Tığ İşi Bebek Etek Modelleri Anlatımlı

Tığ İşi Bebek Etek Modelleri Anlatımlı 2

Ve kafeslerin üzerine istediğiniz aralıkta şablonu uygulayarak kat kat etek örüyoruz.

Tığ İşi Bebek Etek Modelleri Anlatımlı 3

Tığ İşi Bebek Etek Modelleri Anlatımlı 6

Tığ İşi Bebek Etek Modelleri Anlatımlı 4

Tığ İşi Bebek Etek Modelleri Anlatımlı 5

Güzel bir fırfırlı eteğin nasıl örüldüğünü videodan izleyelim.

Kaynak : https://creachick.nl/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler