Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kurdeleli Çimdik Örgü Modeli Yapılışı

Şiş örgü örneklerinden kurdele süslemeli örgü modeli yapılışı hazırladık. Biraz örgü fiyonk modellerini, fiyonk makarnayı, çimdiği andırıyor. Eskilerde belki de hala fiyonk makarnaya çimdik makarna denirdi. Bizim oralarda çimdik makarna yap derlerdi. Hatta erişte yapıldıktan sonra son kalan pazılardan incecik açılır fiyonk gibi bükülür ve çimdik makarna yapılırdı. O kadar lezzetli olurdu ki. Çocukluğumda erişte kesme sonrası yapılan o çimdik makarnanın tadı hala damağımda. Modelimizde çimdiğe benzediği için ismini kurdeleli çimdik örgü modeli yapılışı koyduk. Belki farklı bir ismi vardır.

Kurdeleli Çimdik Örgü Modeli Yapılışı

Kurdelelerimizi çeşitli örgülerimizde, süslemelerde, kurdele nakışında, iğne oyasında, tığ oyasında gibi birçok yerde kullanıyoruz. Bugün birçok model tasarlayacağımız örgü modelinde kullanacağız. Örgüye yeni başlayanlar içinde muhteşem bir model. Haraşo örgü modelleriyle örülüyor daha sonra kurdele ile süsleniyor. Bebek örgü modellerinde birçok tasarımda kullanabilirsiniz. Bebek hırkaları, bebek patikleri, bebek yelekleri, bebek battaniyesi örebilirsiniz. Bere modelleri, örgü boyunluk modelleri örebilirsiniz. Örgü modellerinde birçok şekilde kullanabilirsiniz. Yakadan başlama örgü modellerinde kullanabilirsiniz.

Çimdik Örgü Modeli Nasıl Örülür?

Kurdele örgü modeli hazırladık. Üst örgü roba modellerinde istediğimiz örneği kullanarak birçok model örebiliriz. Saç örgülü robalar, yapraklı robalar, haraşo robalar örüp hırka veya yeleklerin alt kısmında kurdeleli çimdik örgü modeli yapılışını kullanabiliriz. Hırkalar, yelekler, battaniyeler, atkılar, şapkalar, patikler örebiliriz.

Kurdeleli Çimdik Örgü Modeli Yapılışı 1

Kurdeleli Çimdik Örgü Modeli Yapılışı 2

Kurdeleli Çimdik Örgü Modeli Yapılışı 3

Sonuç olarak çok güzel bir örnek. Ve birçok şey örülebilir. Hemen videoya geçip kurdeleli çimdik örneği nasıl örülüyormuş öğrenelim. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler