Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Bandana

Her yaş için örüp severek kullanacağınız bir model. Örgü bandana. Örgü bandanalardan, örgü saç bandı modellerinden hem kendimiz için olan örneklerden hemde kızlarımız için olan modellerden zaman zaman bahsettik. Çok kullanışlı olan kravat modeli örgü saç bandı nasıl yapılır önceki tarifler arasından detaylı bir şekilde bulabilirsiniz. Saç bandı örnekleri için pirinç örgü modelleri, haraşo örgü modelleri kullanabilirsiniz. Tığ işi saç bandı yapabilirsiniz. Kolay saç bandı yapımı tığ ile yapılmış bir örnek. Bebek saç bandı yapımı anlatımlı model ise oldukça kolay. Ve yine tığ işi.  Gelelim şimdi yeni modelimize.

Fiyonklu Örgü Bandana Yapılışı

Bu yazımızda sizlere bebekler ve küçük çocuklar için kullanmaktan hiç vazgeçemediğimiz bir saç bandı yapımını göstereceğiz. Saçları düzenlemenin yanında çocukların kulaklarını soğuktan korumak içinde güzel bir alternatif olacak bu saç bandını çocuklarınız için mutlaka denemelisiniz. Yapımı 1 saat içinde bitmiş olacaktır. Bere takmayı sevmeyen çocuklar içinde okula giderken severek kullandıkları bir sac bandı olabilir. Elinizde kalan ipleri değerlendirerek bu bandı kolaylıkla yapabilirsiniz. Sadece zincir çekmeyi ve trabzan yapmayı bilmeniz yeterli geliyor.

Örgü Bandana

Örgü Bandana 1

Örgü bandana yapımında daha önceden elimizde kalan nako lüks minnoş ipini ve 2 numara tığı kullandık. 15 zincir çekerek başladığımız modelde ilk sırada geri dönüp bu zincirlere 12 trabzan yapıyoruz. Bir üst sırada bu tırabzanlarımız alt sıradakilerin tepelerine değilde tırabzanın kendisine yapıyoruz. Böylece bir lastik görünümü oluşuyor. Yapılan kişinin baş ölçüsüne göre istediğimiz kadar örüp sık iğneyle birleştiriyoruz. Ön tarafa gelecek kısmı iğne ile dikerek şekil veriyoruz. Bu kısma 5 trabzan eninde bir bağ yapıp birleştirerek bir fiyonk görünümü veriyoruz. Dilerseniz bu ön kısma farklı süslemeler de yapabilirsiniz. Yapacak olanlara şimdiden kolay gelsin.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler