Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Üstü Örgü Altı Kumaş Elbise Yapılışı

Çocuklarımız için yazın en güzel örgü modellerinden. Üstü örgü altı kumaş elbise yapılışı. Aynı motifle örülmüş farklı iki örneğin yapılışından bahsedeceğiz sizlere. Bu elbiseyi örmek oldukça kolay. Kumaşla örgü kız çocuk elbise modelleri ve yapılışı için istediğiniz renkte ipler, istediğiniz motifler, istediğiniz kumaşları kullanabilirsiniz. Genelde hanım dilendi bey beğendi motifi ile yapılıyor. Evde kalan ipleri değerlendirmek içinde çok güzel bir proje. Örgü robalı elbise için motif kullanmak zorunda değilsiniz. Trabzanlarla örüp kol kısmına desen ekleyebilirsiniz. Altı kumaş üstü örgü olarak sadece elbise değil tulumlar da örebilirsiniz. Kumaşla örgü tulum yapılışından bahsetmiştik. İnceleyerek kızlarınız için örebilirsiniz. Gelelim şimdi bu güzel üstü örgü altı kumaş elbise yapılışına.

Örgü Kumaş Elbise Yapılışı

Üstü örgü altı kumaş elbise yapılışı için hanım dilendi bey beğendi motifini kullanıyoruz. Tur sayılarını istediğiniz gibi artırarak motifi büyütebilirsiniz. Bu motifle birçok örgü ördük ve yapılışını birçok kez paylaştık. Burada bu motifi elbisede nasıl kullanabiliriz onu göreceğiz. Askılı veya kollu olarak örebilirsiniz. Pamuklu iplik ve 3,5 – 4 mm tığ kullanarak ördük. Şimdi motifimizi görelim.

Üstü Örgü Altı Kumaş Elbise Yapılışı 1

İlk elbisemiz için bu motifi kullanıyoruz. Ve aşağıdaki gibi bir elbise yapıyoruz. 1 sıra bedeni saracak şekilde şerit halinde motifimizi örüyoruz. Ve daha sonra üst kısmı için trabzanları kullanıyoruz.

Üstü Örgü Altı Kumaş Elbise Yapılışı 3

Üstü Örgü Altı Kumaş Elbise Yapılışı 4

Üstü Örgü Altı Kumaş Elbise Yapılışı

Üstü Örgü Altı Kumaş Elbise Yapılışı 2

Şimdi aynı motifin farklı bir uygulamasını görelim. Her iki modelde çok güzel. Siz hangisini beğendiyseniz onu kullanabilir hatta ufak değişiklikler yapabilirsiniz.

Kaynak : http://lanasdeana.blogspot.com/2014/07/summer-dress.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler