Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Robalı Elbise

Kumaşla örgüyü birleştirerek harika bir elbise örüyoruz. Örgü robalı elbisenin tüm aşamalarına fotoğraflardan ulaşabilirsiniz. Aynı desenin farklı kumaşlarla 4 rengini göreceksiniz. Ben mavi olana bayıldım. Sarı var, beyaz var, yeşil var. İstediğiniz kumaşları kullanarak üstü örgü modeli elbiseler örebilirsiniz. Kumaşla örgüleri birleştirerek kızlarınıza rengarenk elbiseler örebilirsiniz. Tulumlar dikebilirsiniz. Pamuklu kumaşlar, şifon kumaşlar veya farklı kumaşları tercih edebilirsiniz. Kullanacağınız kumaşa uygun renklerde iplerle üstünün örgü modelini tamamlayabilirsiniz. Motifli örgüler kullanabilirsiniz. Veya trabzanlarla, sık iğnelerle örgüler örebilirsiniz. Kumaşla motifli örgü çocuk elbise yapımı da çok güzel bir örnek. Kumaşla örgünün dışında tamamen örgü olan elbiselerimiz de var. Örgü elbise yapılışı çok şık bir örnek. Örgü tunik modelleri olarak da kullanabilirsiniz. Tığ işi örgü kız çocuk elbisesi yapılışını da kızlarınıza örebilirsiniz. Bugün yine kumaşla örgüyü birleştirerek örgü robalı elbise yapıyoruz.

Örgü Kumaş Elbise Yapılışı

Örgü robalı elbisenin yapılış detaylarını sizlere fotoğraflarla anlatmaya çalışacağız. Ve kullanılan örneğin şemasını da sizlere vereceğiz. Şemadan örneği inceleyerek yapan birçok arkadaşımız var. Şimdi onlar için şemayı vermek istiyorum.

Örgü Robalı Elbise 3

Şemada + lar sık iğne, daireler zincir, uzun çizgiler trabzanı temsil ediyor. İp olarak yazlık bir örgü olduğu için yaza uygun ipler tercih etmeniz daha iyi olacaktır. Merserize ve pamuklu ipleri tercih edebilirsiniz. Şimdi fotoğraflarla nasıl örebiliriz onu görelim.

İstediğiniz kumaşlarla, istediğiniz renkte iplerle bu güzel elbiseyi örebilirsiniz. Aynı desenle örülmüş 4 farklı elbiseyi görelim şimdi.

Kaynak: https://www.liveinternet.ru/users/5308120/post378573092/

https://m.baby.ru/community/view/125648/forum/post/458949825/

https://www.stranamam.ru/post/11559372/

Benzer İçerikler
2 thoughts on “Örgü Robalı Elbise”
  1. Mehtap dedi ki:

    Ben de kumaş arıyorum bulamıyorum aldınız kumaşın sitesi varmı ben de sipariş verecem de

    1. Melek dedi ki:

      Merhaba, resimler yurt dışı kaynaklı. Aynı kumaşı bulmak çok zor. Bursa kumaş pazarlarına bakabilirsiniz. Nette de satış yapan sayfalar mevcut.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler