Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Videolu, Ajurlu Kalp Örgü Modeli Yapımı

Yine tüm örgü modellerinde kullanacağınız çok şık bir örgü modeli. Ajurlu kalp örgü modeli yapılışı. Örgü hırka modellerinde, örgü yelek modellerinde, bebek örgü modellerinde kullanabilirsiniz. Görüntü olarak zor görünebilir ama yapılışı oldukça kolay. Hem şema olarak yapılışını vereceğiz hemde videolu olarak. Bu güzel videolu örgü tarifini şal modeli olarak da yapabilirsiniz.

Yapılışını Türkçe video yokmu diye çok soran arkadaşlarımız oluyor. Ben genelde yabancı videoları ören arkadaşımızın ellerini takip ederek yapıyorum.  :-) Sizlere de naçizane öyle bir tavsiyede bulunabilirim.

Ajurlu Kalp Örgü Modeli Nasıl Yapılır?

Videolu, Ajurlu Kalp Örgü Modeli Yapımı 1

İlk olarak sizlere modelin şemalı olarak yapılışından bahsedeceğim. Düz çizgi düz örgüyü yan çizgi ters örgüyü simgeliyor. Daire şekli ise şişe ip dolamayı temsil ediyor. Sola yatık çizgi 1 ilmeği örmeden al 1 ilmek düz ör ve örmeden aldığın ilmeği ördüğün ilmeğin üzerinden geçir. Sağa yatık çizgi iki ilmeği birlikte ör demek. Kavisli çizgi ise 2 ilmeği birlikte ters ör demek. Yukarı kavisli çizgi ise 1 ilmeği örmeden diğer şişe geçir 1 ilmek ters ör ve örmeden aldığın ilmeği onun üzerinden geçir demektir. Aşağıda şemayı görebilirsiniz. Ve bittiğinde nasıl göründüğünü.

Videolu, Ajurlu Kalp Örgü Modeli Yapımı

Ajurlu örgü modelinin yapılışını videodan takip ederseniz daha kolay örebilirsiniz. Video yabancı ama yinede takip edebilirsiniz. Kolay olduğunu göreceksiniz.

Ajurlu Kalp Örgü Modeli Yapılışı Video

Kaynak : http://freeknitstitches.com/pattern.php?num=88&menu=3

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler