Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Üstü Örgü Altı Kumaş Bebek Elbisesi

Yaz için uygun çok şık bir elbise. Alt kumaşını ve üst örgüsünü değiştirerek kış içinde örebilirsiniz. Kızlarınız için kumaş ve örgüyü birleştirerek çok güzel elbiseler yapabilirsiniz. Kumaş olarak tülü tercin ederseniz üzerini yine örgü yaptığınızda örgü tütü elbise yapımı yapmış olursunuz. Kumaşı altını etek olarak değil de pantolon olarak kesip dikerseniz ve üzerini yine örgü yaparsanız kumaşla örgü tulum yapımı yapmış olursunuz. Robadan örgü bebek elbisesi yaparak istediğiniz roba modellerini kullanabilirsiniz. Örgü kumaş karışımı modelleri istediğiniz gibi yapabilirsiniz. Altına tül kumaşlar, kadife kumaşlar, empirme kumaşlar, pamuklu kumaşlar, ekoseli kumaşlar , çiçekli kumaşlar kullanabilirsiniz. Şiş örgü modelleri ile tığ işi örgü modelleri ile üst kısmı örebilirsiniz. Örgüleri dekoratif düğmelerle , kurdelelerle, boncuklarla istediğiniz gibi süsleyebilirsiniz. Etek uçlarına dantel ekleyebilirsiniz.

Kumaş Örgü Elbise

Üst için kullanacağımız örgü şemasını verelim önce. Şemada daireler zinciri , üzerinde çizgi bulunan uzun çizgiler ise trabzanı temsil ediyor. Üst bedeni ördükten sonra kolları örüyoruz.

Üstü Örgü Altı Kumaş Bebek Elbisesi 30

Pamuklu , yünlü , merserize iplikler tercih edebilirsiniz. Ve kullanacağınız ipe göre tığlar. Kullanacağınız kumaşa uygun renklerle örebilirsiniz.  2 – 2.5 yaş bebek için 57 – 58 cm uzunluğunda zincir çekerek başlayalım. Ve zincirin üzerine tüm ilmeklere trabzan yapalım. Daha sonra şemadaki modeli uygulamaya başlayalım. Şimdi modelin adım adım resimli olarak nasıl yapıldığını görelim.

Kaynak : http://www.stranamam.ru/post/6184194/

http://www.stranamam.ru/post/5931882/

Benzer İçerikler
2 thoughts on “Üstü Örgü Altı Kumaş Bebek Elbisesi”
  1. Semra dedi ki:

    Merhaba bunun video hali yok mu

    1. Melek dedi ki:

      Merhaba. Maalesef yok.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler