Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Modelleri Anlatımlı Video

Şiş örgü modellerinden yine bir çok örgüde kullanacağınız bir örnek. Örgü modelleri anlatımlı videoda kullandığımız modeli bebek örgü modellerinde, erkek şapka modellerinde, erkek örgü boyunluk modelleri ve yapılışında,  daha birçok örgüde kullanabilirsiniz. Motif motif örerek bebek battaniyesi örebilirsiniz. Hırka modelleri, yelekler örebilirsiniz. Her modele çok yakışacak bir örnek. Yün örgü modellerini her örgümüzde renk değişikliği yaparak kullanıyoruz. Bazı renklerde örgüler çok güzel dururken bazılarında duramayabiliyor. O yüzden renk seçimleri de önemli. Şiş örgü ile örülmüş bu güzel modelin yapılışına geçelim.

Yün İşi Örgü Modelleri

Örgü modelleri anlatımlı videolu örneği başlığından da anlaşılacağı gibi anlatımını videolu olarak hazırladık. Hepimiz tarafından kolayca örülmesi için. Modeli orta kalınlık ve ona uygun bir şiş tercihi ile bebek örgülerinde, bayan yeleklerinde,  bay- bayan – çocuk bere yapımın da bir çok örgüleriniz de yapabileceğiniz kolay güzel bir model.

Örgü Modelleri Anlatımlı Video

Modeli kurarken 6 ve  6 nın katları +4  kenar ilmeği  olacak şekilde  ayarlayarak  alt lastik sırasını haraşo ördükten sonra modeli kuruyoruz.  Örgünün düz yüzünden  başlanarak 1 .sırada 4 kenar ilmeğini 1 düz 1 ters örüp lastik yapılır. İsteğe bağlı kenar ilmeğini haraşo da yapabilirsiniz. 4 kenar ilmeğinden sonra modele başlanır. 4 ilmek düz örülür. 2 ilmek ters 4 düz 2 ters bu şekilde sıra sonuna kadar örülür ilk sıra tamamlanır. 2.sırada  düzü düz tersi ters ilmekler aynı şekilde örülür. 3. sıra ve 4. Sırada da ilmekler 1 ve 2. turda olduğu gibi örülüp 4 sıra olarak motif tamamlanır.  2 .motifin 1. Sırasını örerken 2 ilmek kaydırarak yer değiştirilir.  4 kenar lastik örülür. 4 düz ilmeğin ilk 2 tanesini ters örülür. 4 ilmek düz örülür. Tekrar 2 ters  4 düz örülerek 2 ilmek yer değişmiş olur. 2.3.4 sıralar ilmek ne geliyorsa aynı şekilde tamamlanır. Diğer motifler de örüldüğünde sadece 1. Sırayı yaparken 2 ilmek yer değiştirilir. Diğer 3 sıra aynı ilmek örülür. Basamak örgü modeli bu şekilde düz ilmekleri kaydırmasından oluşuyor. Şimdi örneğin yapılışını videolu görelim.

Örgü Modelleri Anlatımlı Video 1

Örgü Modelleri Anlatımlı Video 3

 

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler