Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

İki Renkli Örgü Modelleri Yapılışı

İki renkli örgü modelleri yapılışı hem kolay hemde çok güzel bir model. Bebek örgü modellerinde ve daha birçok örgü modellerinde kullanabileceğiniz bir örnek. Gri, sarı renk uyumu çok güzel olmuş. Siyah – beyaz renk uyumu ile de çok güzel olacaktır. İki renkli örgü modelleri bebek örgülerinde  çok güzel duruyor. Sizde keyifle örgülerinizde kullanabilirsiniz. İki renkli örgü modelleri için bebe yünleri kullanabilirsiniz. Eminim sizin ellerinizden çıkan örgüler çok güzel olacaktır. Şiş örgü modelleri ile örülmüş yine 2 renkli olan çok sevilen modellerden bahsetmek istiyorum. Videolu tomurcuk örgü modeli yapımı çok sevilen oldukça kolay bir model. Erkek bebek örgülerinde kullanabilirsiniz. Sadece erkek olarak sınırlandırmamak lazım. Erkek, kız tüm örgülerde kullanabilirsiniz.

İki Renkli Örgü Modelleri Açıklamalı

Modelimize 2 ve katları +2 kenar ilmeği ile başlıyoruz. Kolay bir model. Tur sayılarını artırarak istediğiniz boyutlara gelene kadar örebilirsiniz. Kenar lastiği olarak haraşo örgü modeli, 1 düz 1 ters lastik modeli veya istediğiniz lastiği kullanabilirsiniz.

Modeli kavramak için şişimize 20 ilmek atalım ve 3 sıra haraşo örelim. Haraşodan sonra 2. rengimizi de ekliyoruz. Yeni rengimizle sıra sonuna kadar düz olarak örüyoruz. Son ilmeğimizi ters olarak örüyoruz. Arka sırayı sıra sonuna kadar ters olarak örelim. Ön sırada 2 tane düz sırası olacak. Şimdi ilk rengimizle örmeye başlıyoruz. 2 düz örüyoruz. Daha  sonra 2 sıra alttan ilmeğe batıp şişimize ip dolayıp çekiyoruz. Bu sırayı da bu şekilde tamamlıyoruz.

Arka sıraya gelince 2 ters örüyoruz. Alttan aldığımız kısma gelince örmeden alıp turu aynı şekilde tamamlıyoruz. Ön sıraya gelince 2. rengimize geçiyoruz. İlk ilmeği örüp sonraki ( biri alttan aldığımız biri normal ilmek ) şişten çıkarıp yer değiştiriyoruz. Örmeden diğer şişe alıyoruz. 2 düz örüp örmeden aldığımızı bu 2 sinin üzerinden geçiriyoruz. V ler oluşuyor. Tüm sırayı bu şekilde tamamlıyoruz. 2. renkle devam ederek arka sırayı ters örelim. Tekrar ilk rengimize geçiyoruz. Ve ilk rengimize geçip 3 düz örüp 3. ve 4 . turlarda olduğu gibi örmeye devam ediyoruz. V ler birbiri arasına gelecek.

İki Renkli Örgü Örnekleri 3

Model anlatımını yukarıda paylaştık. Şimdi iki renkli örgü modeli yapılışını videodan izleme zamanı iyi seyirler.

 

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler