Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Kumaş Karışımı Bebek Elbiseleri

Çok güzel bir elbisenin tarifi var şimdi. Bebek örgü modellerinden bahara, yaza hazırlık olarak hemen örmeye başlayabilirsiniz. Örgü kumaş karışımı bebek elbiselerinden farklı motiflerden, farklı kumaşlarla yapılmış modellerden bahsetmiştik. Mesela üstü örgü altı kumaş elbise yapımı çok güzel pembe bir elbise. Örgü robalı elbise ise yine harika bir model. Tığ işi, şiş örgü modelleri robalarla birçok örgü kumaş karışımı modeller örebilirsiniz.

Üstü Örgü Altı Kumaş Elbise Yapılışı

Şirin mi Şirin yazlık robadan tığ işi elbise modeli. İnce amigurumi ipleri, yazlık merserize ipler ya da ince bambu bebek ipleri ve ipinize uygun bir tığ ile örebilirsiniz. Robadan elbise modelimizde roba kısmı motiflerden alt kısmı ise kumaştan oluşuyor. Eğer kumaşınız tığlanabilecek yumuşaklıkta bir kumaş ise etek kısmını da tiğlayip bir bütünlük oluşturabilirsiniz.

Örgü kumaş karışımı bebek elbiselerinde kullandığımız motifin yapımına.

1.sıra: Sihirli halka ya da 6 zincirden oluşan bir halka yapıyoruz.
2.sıra: Halkanın içini 20 adet ikili trabzanla dolduruyoruz.
3.sıra: 6 adet zincir çekip 2 trabzan alıyoruz, 3. trabzanın üzerine batıp kubbe şekli oluşturuyoruz. Daha sonra 3 zincir daha çekerek bir trabzan atlayıp ikinci trabzanın üzerine sabitliyoruz. Bir büyük bir küçük kubbe şeklinde toplamda 4 büyük kubbe arasında 4 küçük kubbe elde ediyoruz.
4.sıra: İlk büyük kubbenin içine 3 adet ikili trabzan +2 zincir çekip bir delik yapıyoruz+ 3 adet ikili trabzan +2 Zincirli bir delik +3 adet ikili trabzan. Bir büyük kubbenin içini 3 tane 3lü ikili trabzan ve 2 adet delikle doldurmuş oluyoruz. Tekrar iki zincir çekerek küçük kubbenin üzerine batıyoruz. İki zincir daha çekip ikinci büyük kubbeye geçiyoruz. Sıranın sonuna kadar işlemleri bu şekilde tekrarlıyoruz.
5.sıra: Bu sırada amaç motifin kenarını zincirle geçerek motifin kare formunu netleştirmek.

Roba kısmında toplam 10 Motif kol askılarında ise dörderden 8 Motif kullandık. Modelde verdiğimiz sayılar bir buçuk iki yaş için uygun sayılar. Motifleri birleştirdikten sonra tüm örgünün kenarını motiflerin düzgün görünmesi için sıkı iğneyle geçebilirsiniz. Yine tercihen kumaşın birleşimini gizlemek için örgünün alt kısmına bir iki sıra delik dolgu ya da fıstık yapabilirsiniz. Keyifli örgüler.

Örgü Kumaş Karışımı Bebek Elbiseleri 1

Örgü Kumaş Karışımı Bebek Elbiseleri 2

Örgü Kumaş Karışımı Bebek Elbiseleri

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler