Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kız Çocuk Örgü Elbise Modeli Yapımı

Şiş örgü modelleri ve yapılışlarından güzel bir örgü elbise modeli yapımı anlatacağız. Üzerine istediğiniz deseni işleyebileceğiniz güzel bir elbise modeli. Bebek örgü modelleri listenize ekleyebilirsiniz. Yaz bitmeden kızlarınız için örün birtane. Tabi kolları uzatarak kışın da giyebilirler. Yine çocuklarınız için önceki yazılarımızda paylaştığımız örgü bebek elbisesi modeli anlatımlı yazımızı okuyup örebilirsiniz. İnciler , boncuklarla süsleyebilirsiniz.

Kız Çocuk Örgü Elbise Modeli Nasıl Yapılır?

Maalesef ki modelin sadece şema olarak yapılışı mevcut. Araştırdım ama yapılışını bulamadım. Örgü bilen arkadaşlar şemadan rahatlıkla yapabileceklerdir. Modeli daha önce görmüş olabilirsiniz. Ama maalesef yapılışı yok. Şema olarak sizlerle paylaşacağız. Yuvarlak şekil şişe ip dolama anlamına geliyor. Sağa kesme ve sola kesme işlemleri yapılıyor. Elbisenin üst kısmı 1 sıra düz örgü ve 1 sıra ters örgüden oluşuyor. Etek kısmına ise desen yerleştiriyorsunuz. Desen uygulamasını etek kısmı için yapıyoruz. Aynı desenden yelek modelleri de yapabilirsiniz. Modelin şeması aşağıdaki gibidir.

Kız Çocuk Örgü Elbise Modeli Yapımı 5

Şemada uygulayacağınız kenar oyası modeli de aşağıdaki gibidir. Tığ ile yapılıyor.

Kız Çocuk Örgü Elbise Modeli Yapımı 6

Modelin üzerine işleyeceğiniz gül modeli ise aşağıdaki şablona göre işlenecektir. Dilerseniz sizler farklı desen de uygulayabilirsiniz.

Kız Çocuk Örgü Elbise Modeli Yapımı 4

Ve elbise bittiğinde aşağıdaki gibi görünecektir. Etek kısmının olduğu yere etekten biraz daha uzun tül dikebilirsiniz. Daha şık olacaktır.

Kız Çocuk Örgü Elbise Modeli Yapımı

Kız Çocuk Örgü Elbise Modeli Yapımı 1

Kız Çocuk Örgü Elbise Modeli Yapımı 2

Kız Çocuk Örgü Elbise Modeli Yapımı 3

Kaynak : http://www.liveinternet.ru/users/lesenkag/post374075941/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler