Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Bebek Eteği Nasıl Örülür?

Tığ işi etek modellerinden size güzel bir örnek hazırladık. Yapılışı kolay bir etek modelleri. Kız çocuklarınız için örebilirsiniz. Zincir sayısını artırarak daha büyük beden için örebilirsiniz. Yapılışını sizlere ayrıntılı olarak veriyoruz. Takıldığınız bir nokta olursa sorabilirsiniz. Farklı modeller arıyorsanız daha önce paylaştığımız modellere göz atabilirsiniz. Kumaşla örgü kız çocuk elbise yapımı yapabilirsiniz.Kumaş ve örgünün birleşiminden çok şık bir elbise yapabilirsiniz. Yine çocuklarınız için örgü elbise yapılışı yapabilirsiniz. Özel bir olan dantel örgü ipi ile eteğin fırfırlarını yapabilirsiniz. Bugün elbise modellerinden gidiyoruz. Yine bir güzel diğer modelimiz de kız çocuk örgü elbise yapımı. Yine daha fazla modele sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kolay Bebek Etek Örgü Modelleri Yapımı

Kat sayısını istediğiniz gibi artırabilir , azaltabilirsiniz. Her kat için farklı bir renk kullanıyoruz. Ama dilerseniz tek renk de örebilirsiniz. Kat vermek istediğiniz yerlere gelince trabzanları arka ilmeğe batarak örüyorsunuz. Ördüğümüz ebatlar 3-4 yaş için uygun. Sizler sayıları artırarak istediğiniz ebatlarda örebilirsiniz. Bel ölçüsü 53 cm, kalça 54 cm.

Malzemeler

 • 3 renk iplik
 • 3, 25 mm tığ
 • Makas

96  zincir çekelim. Çektiğimiz zinciri son zincir ile birleştirerek halka haline getirelim. Ve üzerine 1 sıra trabzan yapalım. 3 zincir çekerek başlıyoruz ve 96 trabzan oluyor. Sonraki sırada trabzanların bir tanesini normal bir tanesini önden batarak yapalım. Tekrar trabzanları örelim. 6 sıra trabzan öreceğiz. Tıpkı aşağıda şemada gösterildiği gibi.

Bebek Eteği Nasıl Örülür? 12

Bebek Eteği Nasıl Örülür? 13

Şimdi renk değiştiriyoruz. Ve fotoğrafta görüldüğü gibi trabzanlara batarak örüyoruz. 1 sıra bu şekilde örüyoruz Diğer 6 sırayı normal şekilde trabzan olarak örüyoruz. 7 sıra olduktan sonra tekrar renk değiştirip aynı şekilde örüyoruz.

Bebek Eteği Nasıl Örülür? 9

Eteğin püskül kısımlarına geçiyoruz şimdi. Aşağıda şemasını veriyoruz. Biraz önce önde kalan ilmeklere batarak yapıyoruz bu işlemi.

Bebek Eteği Nasıl Örülür? 17

Şimdi resimlerle nasıl yapıldığını görelim.

Bebek Eteği Nasıl Örülür? 7

Bebek Eteği Nasıl Örülür? 4

Bebek Eteği Nasıl Örülür? 1

Bebek Eteği Nasıl Örülür? 2

Bebek Eteği Nasıl Örülür? 15

Bebek Eteği Nasıl Örülür? 16

Bebek Eteği Nasıl Örülür?

Bebek Eteği Nasıl Örülür? 14

Bebek Eteği Nasıl Örülür? 11

Kaynak: https://falandodecrochet.blogspot.com.tr/2014/04/saia-de-croche-infantil.html

Benzer İçerikler
2 thoughts on “Bebek Eteği Nasıl Örülür?”
 1. Hatice dedi ki:

  Bu verdiğiniz ölçüye 20 sayıda ekledim 6 aylık kızıma ancak oldu bu verdiğiniz ölçü 3.4 yaş değil aylık için sanırım

  1. Melek dedi ki:

   Merhaba Hatice Hanım. Kullanılan ipler, tığlarda örgünün ölçülerinde değişiklik yapabiliyor. Ve tabi her çocuğun kilosu da farklı olabiliyor. Orjinal tarifte ölçüler bu şekilde.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler