Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Videolu, Örgü Kız Çocuk Yazlık Elbise Yapılışı

Sizlere çocuklarınız için yapacağınız çok güzel örgü elbise modeli yapımı paylaşacağız. Paylaşımı videolu olarak yapıyoruz. Ayrıntılı bir şekilde nasıl yapıldığını videoda bulabilirsiniz. Yapılışı oldukça kolay. Örgü modellerine yeni başlayan arkadaşlarımız da rahatlıkla yapabilirler. Model trabzan, zincir ve kafeslerden oluşuyor. Kafesli kısımlarını özel bir ip ile birleştirerek fırfırlı bir etek yapıyoruz. Bu örgü elbise modeline kızlar çok bayılacak.

Daha önce kızlarımız için çok güzel bir örgü elbise yapılışından bahsetmiştik. Etek kısmına uygulanan model çok kullanılan bir model. Birçok yerde farklı biçimlerde görmüşsünüzdür. Bebek battaniyesi modelleri, şal modelleri , hırka , yelek modelleri de yapılıyor. Gelin tacı örgü modeli yapımı. İnceleyerek sizlerde örebilirsiniz. Kumaş ve örgünün birleşiminden oluşan elbise modellerini bilirsiniz. Sizlere daha önce bu güzel modellerle ilgili bir galeri hazırlamıştık. Tekrar görmek isteyenler kumaşla örgü kız çocuk elbise modelleri ile ilgili yazımıza bakabilirler. Yazının içeriğinde yapılışı da mevcut.

Evde kalan kumaşlarınız varsa yine sizlere çok güzel bir önerimiz olacak. İşlemeli kız çocuk elbise dikimi yapabilirsiniz. Gelelim bugünkü konumuza. Örgü elbise yapıyoruz. Bedene göze zincir sayılarını çekerek ayarlayabilirsiniz. Videoda ayrıntılı olarak anlatılmakta. Takıldığınız bir nokta olursa sormaktan çekinmeyin.

Tığ İşi Kız Çocuk Elbise Modeli Nasıl Yapılır?

Malzemeler

  • Alize diva iplik
  • Alize dantela iplik
  • Aldığımız iplere uygun tığ
  • Süslemek için inci
  • Makas
  • İşaretleyici
  • Ölçmek için mezura

Yapılışını videoda ayrıntılı olarak bulabilirsiniz. Önce etek kısmından yapmaya başlıyoruz. Beden ölçüsüne göre zincir çekerek. Kolay gelsin arkadaşlar.

Örgü Kız  Çocuk Elbise Modeli Yapımı Video

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler