Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Pantolon

Örgü çocuk pantolon modellerinden daha önce fikir olarak paylaştığımız modelin şimdi yapılışını paylaşıyoruz. Bebek örgü modelleri olarak 1 – 1,5 yaşa kadar kullanabileceğiniz bir model. Yan kısmında modelde anlatılan ajurlu örneği veya beğendiğiniz farklı bir ajurlu örneği de kullanabilirsiniz. Yaprak örgü modelleri de harika duruyor pantolonlarda veya şiş örgü modellerinin her tarzında. Bebek örgü modellerinde örgü zıbın modelleri de çok güzel duruyor. Örgü bebek zıbın yapılışını erkek ve kız bebekleriniz için örebilirsiniz. Yine örnek olarak şiş örgü örneklerinden ajurlu örgü modellerini kullanabilirsiniz. Örgü pantolon için şiş örgüden yan kısımlarda oldukça zarif ajurlu bir örnek kullanıyoruz.

Örgü Pantolon Nasıl Örülür?

Pamuklu iplerin her rengi ile örebileceğiniz harika bir model. Örgü pantolonu aynı sayılarda örüp yan kısımlarda farklı bir örneği kullanabilirsiniz. Dümdüz örüp üzerini nakışlarla süsleyebilirsiniz. Kenar kısımlarda veya bacak uçlarında nakışlar harika duracaktır. Kurdele nakışı gibi süslemeler yapabilirsiniz.

Modelde kullanılan ipin özelliği % 50 pamuk % 50 bambu bir iplik. İnce bir iplik olduğu için 3 numara şişle örebilirsiniz. Benzer özelliklerde farklı ipler de kullanabilirsiniz. Modelimiz kız çocukları için uygun. Aynı sayıları farklı desenler ile örerek erkek bebekler içinde örebilirsiniz. Şişimize 47 ilmek atalım ve videodaki gibi örmeye başlayalım.

Anlatıma geçmeden önce aynı örnek ile farklı renklerde örülmüş pantolonları görelim.

Örgü Pantolon 1

Örgü Pantolon

Örgü Pantolon 2

Örgü Pantolon 3

Şimdi örgü pantolonun nasıl örüldüğünü inceleyelim. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler