Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Pirinç Örgü Jile Yapımı

Çok şık bir model daha hazırladık. Yapılışını resimli olarak vereceğiz. Kız bebeklere örgü elbise modelleri olarak yapabilirsiniz. Pirinç örgü jile yapımı zor bir model değil. Rahatlıkla daha önce birkaç kez örgü örmüşseniz kolayca örebilirsiniz. Bebek örgülerini, kız bebek, erkek bebek örgülerini anlatımlı olarak vermeye devam edeceğiz. Pirinç örgüyü birçok modelde kullanıyoruz. Boyunluk modellerinde çok kullanıyoruz. Boyunluklarda, pirinç örgü hırka modellerinde, bebek örgülerinde, battaniyelerde çok tercih ediyoruz. Bugün çok şık bir elbise yapacağız. Örgü çiçeklerle süslenmiş bir elbise. Daha fazla anlatımlı bebek örgü modellerine sitemizden ulaşabilirsiniz. Bir tık yeter. Pirinç örgü jile yapımına fazla sözü uzatmadan geçelim.

Pirinç Örgü Elbise Nasıl Yapılır?

Çok şık çok zarif bir model. Daha önce videolu olarak pirinç örgü nasıl yapılır bahsetmiştik. Şimdi bilmeyenler için , örgüye yeni başlayanlar için pirinç örgü nasıl yapılır videosunu tekrar veriyorum.

Model aynı anda iki renk ip ile birlikte örülerek yapılıyor. Şiş örgüde renk değiştirme nasıl yapılır diyenler önceki yazılarımızdan ulaşabilirler. Şimdi küçük bir grafik vermek istiyorum.

Pirinç Örgü Jile Yapımı 10

Model pamuklu iplikle örüldü. 3.5 mm şiş ile. Renk olarak okyanus mavisi ile beyaz tercih edilmiş. Elbisede etek uzunluğu bu ölçülerde 50 cm, büst 37 cm, kenar 46 cm. Modele 123 ilmek atılarak başlanıyor. 90 ilmek mavi, 33 ilmek beyaz ile. İlmekleri attıktan sonra pirinç örgü örmeye başlıyoruz. Yeterli uzunluğa geldikten sonra koltuk altı kısmı, yaka kısımlarında gerekli kesmeleri yapıyoruz.

Pirinç Örgü Jile Yapımı 3

Pirinç Örgü Jile Yapımı 6

Şimdi elbisenin diğer parçasını örüyoruz. Beyazlar aynı yere gelecek şekilde ilmekleri atarak başlayıp aşağıda resimde gördüğünüz rakamlar gibi kesme işlemlerini yapıyoruz.

Pirinç Örgü Jile Yapımı 4

 

Pirinç Örgü Jile Yapımı 5

Elbiseyi gerekli kısımlardan dikerek birleştiriyoruz. Örgü çiçek yapıp beyaz ve mavinin birleştiği kısımlara dikiyoruz.

Pirinç Örgü Jile Yapımı 8

Pirinç Örgü Jile Yapımı 7

Pirinç Örgü Jile Yapımı 9

Ve elbise hazır. Daha fazla detaylı bilgiye kaynakçada bulunan linkten ulaşabilirsiniz. Çok çok güzel oldu.

Pirinç Örgü Jile Yapımı 2

Pirinç Örgü Jile Yapımı 1

Pirinç Örgü Jile Yapımı

 

Benzer İçerikler
2 thoughts on “Pirinç Örgü Jile Yapımı”
  1. çilem dedi ki:

    bu kaç yas icin 6 7 yas icin kac baslicam

    1. Melek dedi ki:

      Merhaba Çilem Hanım. Biz nasıl yapıldığını paylaşmaya çalıştık. Sizler istediğiniz yaş grubuna göre ilmek sayılarını ayarlayıp örebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler